Rokycany útočí na druhé místo

Rokycany - Fotbalisté FC navázali na tříbodový zisk v Tachově a pokořili doma Holýšov. 
 
Fotbalisté FC Rokycany jsou nadále ve hře o medaili v krajském přeboru. 
FC Rokycany–Holýšov 2:0. Po úspěšném vystoupení týmu z Husových sadů v Tachově (výhra 2:1) přivítal FC na domácí trávě Holýšov. Soupeř se v tabulce pohybuje v současné době kolem desátí pozice, ale proti silnějším mužstvům se dokáže vypnout k velmi dobrým výkonům. „Navíc je to mužstvo složené z urostlých fotbalistů, což jim dává výhodu při standardních situacích,“ dodal rokycanský lodivod Pavel Aubrecht.

I když jeho svěřenci nedokázali herně zopakovat výkon z Tachova, přesto se jim podařilo utkání zvládnout a naplno bodovat. Soupeře do ničeho vážnějšího nepustili a naopak se dokázali dvakrát gólově prosadit:
1:0 po akci Davida Kubíka a přihrávce před prázdnou branku dorážel Jirka Šíša.
2:0 po střele Michala Černého z hranice velkého vápna.

„Velkou nevýhodou pro naši hru bylo tentokrát špatné řešení herních situací v přečíslení. Až do navedení míče to bylo všechno v pořádku, ale potom přišla několikrát špatná přihrávka a bylo po akci. A když se nám tato herní situace podařila sehrát, tak došlo ke špatnému poslednímu doteku s míčem před střelou a bylo po gólu. Naše výhra mohla být daleko vyšší,“ dodal trenér Rokycan. V sobotu odpoledne zamíří se svěřenci do Hradce, kde na závěrečná kola našel útočiště Stod.

Autor:
Václav Havránek