Kalendář

<< červen 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Novinky

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTurnaj FREE 1 GASS CUP pro Viktorii Plzeň

Městská sportovní hala v Domažlicích hostila v sobotu fotbalový turnaj mladších přípravek ročníku 2001 a mladší, pořádaný Jiskrou Domažlice. Turnaje se zúčastnilo devět mužstev z celého kraje. Jiskra Domažlice uvedla dvě mužstva, Sokol Mrákov, Sokol Blížejov, Lokomotiva Hostouň, SK Klatovy 1898, Viktoria Plzeň, FK Tachov, Viktoria Mariánské Lázně po jednom. Původně jich mělo být deset, ale Tatran Chodov se pro velkou marodku v mužstvu omluvil.
Turnaj byl nalosován tak, že se utkala okresní mužstva s krajskými. Potvrdila se nadvláda krajských mužstev nad okresními. První místo vybojovali hráči Viktorie Plzeň druzí skončilI fotbalisté FK Tachov třetí Viktorie Mariánské čtvrtí SK Klatovy 1898, pátí Jiskra Domažlice I.
Pořadí ve skupině o umístění: 1.Sokol Blížejov, 2.Sokol Mrákov 3. Jiskra Domažlice II.
"Jsem rád, že mezi pěti prvními pěti se umístilo naše první  mužstvo, i když jsem očekával lepší umístění - alespoň třetí čtvrté místo, ale takový  je fotbal," říká šeftrenér přípravky Antonín Vlček a pokračoval: "Nemůžu upřít klukům snahu, nasazení a obratnost. Náš problém je práce s míčem. Hráči krajských účastníků s balónem pracují lépe a jdou i do rozehrávky. Našim hráčům ještě chybí mezihra. Výsledky v této kategorii nejsou vůbec důležité. Spíše jde o to aby se kluci střetávali s vyspělými mužstvy, aby se něco naučili.  S tím souvisí i nasazení našeho druhého mančaftu, ročníku 2004 a 2005 a 2003.  Pro ně to byla první zkušenost a určitě nepropadli, protože jejich výsledky skončily jen o branku porážkou," dodal Vlček. Kvalitu prokázala družstva Klatov a  Mariánských Lázní, která měla složené týmy převážně z mladšího ročníku 2003 a i tak se hráči vyrovnali ostatním mužstvům a některé předčili. Nenápadným výkonem působila vítězná Viktoria Plzeň, která potvrdila svoji nespornou kvalitu. "
Pořadatelé turnaje touto cestou děkují hlavní sponzoru turnaje firmě Top Tank s.r.o., provozovateli sítě čerpacích stanic F1 Free Gass, který připravil pro všechny účastníky hodnotné ceny a první tři mužstva obdržela medaile a pohár. Poděkování rovněž patří zástupkyni firmy Top Tank, paní Zuzaně Lažanské, za předání pohárů diplomů a medailí.
"Musím poděkovat i mým kolegům, kteří pomohli při organizaci turnaje a s řízením zápasů: Vladimír Brichcín jako hlavní organizátor, Hynek Berka - časomíra, Pavel Červený a Jaroslav Krakeš – rozhodčí utkání, a všem zúčastněným mužstvům za hladký průběh turnaje," dodal na závěr Antonín Vlček. 
Další turnaj plánuje Jiskra Domažlice na 26.února to bude turnaj starších přípravek ročníku 2000 a mladší pátý ročník turnaje O pohár Starosty města Domažlice. Přislíbili účast SK Klatovy 1898 a Okula Nýrsko a pozváni budou krajské i okresní týmy do naplnění kapacity deseti mančaftů.

Jiří Pojar

Detail [›]
FREE 1 GASS CUP 01
Detail [›]
FREE 1 GASS CUP 02
Detail [›]
FREE 1 GASS CUP 03
Detail [›]
FREE 1 GASS CUP 04
Detail [›]
FREE 1 GASS CUP 05
Detail [›]
FREE 1 GASS CUP 06
Detail [›]
FREE 1 GASS CUP 07