Mužík je na cestě zpět do Jiskry

Petr Mužík, na podzim jeden z nejlepších středopolařů čtvrté nejvyšší soutěže v tuzemsku, přihlížel v sobotu na ´umělce´ na Střelnici přátelskému utkání Jiskry Domažlice s bavorským SpVgg Hankofen - Hailing, který domácí vyhráli gólem Jakuba Strejce 1:0. Mužík se do kádru lídra divizní skupiny A vrací po testech v prvoligovém 1. FK Příbram. 

Dvanáctý celek Gambrinus ligy místo Mužíka získal Mariuse Papšyse, kapitána litevské reprezentace do 21 let. Ten přichází z litevského klubu FC Klaipeda, za který dal na podzim čtyři góly a byl nejlepším (!) střelcem týmu.

Na Střelnici návrat Mužíka vítají. Na podzim vstřelil osm branek a na dalších dvanáct nahrál. „Na podmínkách jsme v podstatě domluveni, dnes vše stvrdíme s Petrovým domovským klubem VD Luby,“ říká prezident fotbalové Jiskry Jaroslav Ticháček.

Návrat jedné z ozdob divize nebude mít vliv na avizovaný příchod nadějného záložníka Tomáše Györgyho, který se na podzim v I. A třídě za Klatovy střelecky prosadil dvanáctkrát. „Tomáše bychom si rádi nechali rovněž. Bojujeme o postup, kádr musí mít svoji kvalitu. Nesmíme zapomenout, že máme některé hráče zraněné, a také nelze vyloučit, že tým někdo opustí,“ dodává prezident Jiskry.

Václav Tauer