TJ Klatovy - FK Holýšov 1:2 (1:1)

V dnešním deštivém odpoledni sehrál Holýšovský tým těžké utkání na půdě velmi posílených a sestupem ohrožených Klatov. Už výsledek podzimního střetnutí, kdy jsme o vítezství rozhodli až v nastavaném čase. Do utkání nemohli opět nastoupit vykartovaný Hamerník, dlouhodobě zraněný Procházka a museli jsme se také obejít bez Tomáše Panušky, který lečí zranění kotníku. Naopak do branky se postavila nová posila našeho týmu Lukáš Janča, který naposledy působil v Kolovči. Po nerozhodném prvním poločase, Holýšov dostal branku do šatny, se díky trefě Trhlíka ze 76. minuty radovali z vítězství.

Úvod utkání přinesl vzájemné "oťukávání" obou soupeřů. Hráči se dostávali jen velmi těžko do nějakého zakončení a hru tvořili většinou jen dlouhé nakopávané balony. První větší závar před brankou domácích Klatov nastal asi ve 25.min, kdy kombinací po ose Lukáš, Hrádek a Schamberger zavezl posledně jmenovaný míč na rohový praporek odkud přesným centrem našel nabíhajícího Jeniše. Ten se hned v první větší šanci zápasu hlavou nemýlil a poslal hosty do vedení - 0:1. Obrázek hry zůstal i po vstřelené brance velmi podobný. Když už to vypadalo, že do šatny půjde Holýšov s jednobrankovým náskokem, vybojovali hráči Klatov ve 45.min rohový kop. Po závaru před naší brankou odkopl Schamberger míč jen na nohu jednoho z klatovských hráčů, který střelou za hranicí vápna nedal bránkáři Jančovi šanci - 1:1. Poločas tedy skončil remízou - 1:1. 

Rozhodčí museli s začátkem druhého poločasu chvíli počkat, protože nad hrištěm se přenesl ohromný liják. Druhý poločas tedy začal přibližně s patnáctiminutovým zpožděním. Obě mužstva nastoupili na hrací plochu beze změn. Nezměnilo se příliš ani pojetí hry z obou stran a dlouhou dobu se čekalo na nějaké vážnější ohrožení branky. V 70.minutě se na hranici velkého vápna dostal k míči klatovský Hovorka a ve velké šanci nastřelil jen hradbu těl hostujících hráčů. Odpověď z kopaček hostujících hráčů přišla o chvíli později. Tlustý si naběhl k rohovému praporku na dlouhý nakopnutý balon a vymodlil si faul. Následný centrovaný míč prodloužil Jeniš na zadní tyč, kam si naběhl Trhlík a hlavou dal rozhodující gol - 1:2. V závěru pak ještě mohl přidat Tomáš Tlustý pojistku z penalty, ale klatovský brankář ho vychytal, a tak naše mužstvo zvítězilo 2:1 a minimálně do neděle se usadilo na čele tabulky krajského přeboru.

Sestava FK Holýšov: Janča - Levička, Trhlík, Majlát, Lukáš - Jeniš, Juráš (65.min Šmrha), Multrus, Schamberger - Tlustý, Hrádek (82.min Beneš).

Branky Holýšova: Jeniš, Trhlík