Kalendář

<< červen 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Novinky

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJiskra Domažlice B - Sokol Bor 0:0

 

Ani půlhodina nastavení by domažlické rezervě nestačila ke vstřelení gólu v nedělním zápase I. B třídy proti Sokolu Bor. Domácí potřebovali vyhrát, aby si udrželi odstup od pronásledovatelů v tabulce, ale přes drtivý tlak v úvodu zápasu, byli nakonec rádi, že hosté neproměnili některý z nebezpečných brejků a neodvezli si body všechny.
Rezerva Jiskry posílená o Schötterla, Bublíka a Steinbergera začala zápas ve velkém stylu a v prvních 20 minutách přišpendlila hosty v jejich pokutovém území, ale v úvodní minutě stačil hostující brankář Touš výborně vytlačit Krakešův volej z 8 metrů, po Steinbergerově přihrávce, na roh. ten rozehrál zprava Schötterl, ale naskakující Steinberger mířil hlavou z 8 metrů nad borskou branku. Další příležitost měl ve 2. minutě domácí Bočan, který po Schötterlově centru zleva mířil hlavou z 8 metrů vedle vzdálenější tyče Toušovy branky. O dvě minuty později srazili hosté Krakešův centr zprava na roh a v 7. minutě přiťukl Krakeš zpět míč nabíhajícímu Forstovi, ale ten ze 22 metrů volejem borskou branku přestřelil. O pět minut později stačili hosté těsně před nabíhajícím Krakešem míč uklidit do bezpečí. Na druhé straně se dostal ke střele z 18 metrů hostující Blažek, ale Pejsar byl na místě. V 18. minutě posunul Janeček hlavou Brichcínův centr, ale hosté míč tečovali a ten skončil v rukavicích gólmana Touše. Ve 26. minutě vysunul domácí Kruml nabíhajícího Schötterla, ale Touš byl u míče dříve. O minutu později našel zpětnou přihrávkou Krakeš nabíhajícího Janečka, ale jeho pokus ze 23 metrů mířil vysoko. Tlak domácích pomalu slábl, ale zakřiknutí hosté se dostávali ze sevření jen těžko. Ve 29. minutě zastavili hosté průnik Bublíka po pravé straně za cenu rohu, který rozehrál zprava Schötterl, ale se Steinbergerovou hlavičkou z 8 metrů si borský brankář poradil. Ve 31. minutě srazili hosté Krakešův tr. kop zprava z úhlu na roh. O chvíli později rozehrál Steinberger tr. kop, po kterém vznikl před borskou brankou velký závar, ale Touš se dvakrát vyznamenal a ani Bočanova dorážka v síti neskončila. Šanci otevřít skóre prováhal vzápětí, po tr. kopu Krumla volný Bublík, ke kterému se míč dostal, protože místo střely z malého vápna volil přihrávku, kterou hosté odvrátili. Ve 36. minutě poslal domažlický Bublík dopředu Bočana, ale vyběhnuvší Touš jeho šanci zmařil. Ve stále více slábnoucím tlaku domácích se hosté prezentovali několika rušivými protiútoky, ale jejich nebezpečným hrotům Blažkovi, Krivdovi a Andrlemu chyběly přesné finální přihrávky nebo lepší muška. Tak tomu bylo i ve 44. minutě, kdy Krivda zakončil rychlou akci střelou vedle pravé Pejsarovy tyče. Stejně nepřesně mířil na druhé straně domácí Schötterl a Krumlův volej trefil jen spoluhráče Bublíka. Když si s tr. kopem Zemana poradil Pejsar, šlo se do šaten za bezgólového stavu.
Úvod druhé půle patřil hostům, kteří byli rázem aktivnější a hned ve 48. minutě napřáhl Blažek, ale trefil jen obranu domácích, ale vzápětí vznikl před domažlickou brankou velký závar a následný průnik borského Krivdy vyřešil až pádem pod nohy brankář Pejsar. Ten si o chvíli později poradil se Zemanovým centrem a domácí se dostali do hry až po hodině, ale přesnou Bočanovu zpětnou přihrávku zazdil Kruml volejem ze 14 metrů nad Toušovu branku. Do hry vstoupila i poměrně silná dešťová přeháňka s bouřkou, ale domácím ani toto pokropení k probrání nestačilo. Hostující Blažek se po rohovém kopu dostal k míči, ale jeho pokus z 18 metrů zachytil Pejsar. V 65. minutě se po rychlé akci hostů dostal na dostřel Andrle, ale jeho ostrý centr stačili domácí srazit na roh. V 70. minutě se dostal do brejku hostující Andrle, ale nakonec v tísni ze 12 metrů vystřelil vedle pravé Pejsarovy tyče. Domácí kontrovali Steibergerovým centrem zleva, který však Kotlan usměrnil z 8 metrů vedle pravé Toušovy tyče. V 72. minutě se uvolnil hostující Andrle, ale jeho střelu ze 22 metrů kryl Pejsar. O čtyři minuty později odvrátili hosté Bočanův centr na roh a poté zamířil Schötterl, po Janečkové centru, z 10 metrů nad borskou branku. S blížícím se závěrem zápasu získávali opět domácí převahu, ale vysunutá obrana byla pro hostující brejky hodně zranitelná a domácí několikrát trnuli při rychlých akcích hostů. V 81. minutě rozehrál Kruml tr. kop zleva ze 30 metrů, míč se dostal k vzdálenější tyči, kde jej Bočan volejem ze 14 metrů poslal vedle bližší tyče borské branky. O tři minuty později si na Janečkův centr zleva naskočil Bočan, ale ze 12 metrů poslal hlavou míč do Toušovy náruče. Vzápětí mířil vysoko nad borskou Kruml a v 88. minutě po nepřehledné situaci před Toušovou brankou skončil nakonec míč v zámezí. V 90. minutě naskočil na Rejtharův centr zleva Kotlan, jeho hlavička se odrazila od borského obránce k Neumannovi, který volejem z 15 metrů opět trefil borského zadáka, míč se odrazil ke Krumlovi a ten opět branku soupeře ze 14 metrů přestřelil. Když pak v nastaveném čase zamířil na druhé straně hostující Blažek vedle pravé Pejsarovy tyče, rozehrál v poměrně dlouhém nastavení (asi 6 minut) rohový kop zprava domácí Rejthar, ale Schötterlova hlavička z 9 metrů skončila vedle pravé Toušovy tyče, byla to tečka za dalším nevydařeném vystoupení rezervy Jiskry Domažlice, které tak zůstal na čele tabulky pouhý bod náskoku před Spartou Dlouhý Újezd a dva body před Slavojem Stod.
Jiskra Domažlice B: Pejsar – Forst, Rejthar, Janeček, Brichcín (76. Neumann), Bublík, Kruml, Bočan, Steinberger, Krakeš (62. Kotlan), Schötterl. Trenér: Ivan Major.


 

Detail [›]
J. Domažlice B - S. ...
Detail [›]
J. Domažlice B - S. ...
Detail [›]
J. Domažlice B - S. ...
Detail [›]
J. Domažlice B - S. ...
Detail [›]
J. Domažlice B - S. ...
Detail [›]
J. Domažlice B - S. ...
Detail [›]
J. Domažlice B - S. ...
Detail [›]
J. Domažlice B - S. ...
Detail [›]
J. Domažlice B - S. ...
Detail [›]
J. Domažlice B - S. ...