Kalendář

<< červen 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Novinky

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALAsistent Nykles: Bezdičkova kritika sudího není fér

PLZEŇ - Skromný klub ze severního předměstí je překvapením krajského přeboru.

Autor:
Redakce

Petr Nykles
Petr Nykles
Autor: Archiv

Překvapivá výhra fotbalistů Bolevce 3:0 nad Chrástem v nejvyšší krajské soutěži byla zasloužená. Nestalo se tak díky pomoci rozhodčích. Tvrdí to asistent boleveckého trenéra Petr Nykles, který je přesvědčen, že kritika výkonu arbitra chrásteckým kanonýrem Václavem Bezdičkou, zveřejněná v článku v Plzeňském deníku v úterý 7. října, je nepřiměřená a neobjektivní.

„Utkání jsme si vyhráli bez cizí pomoci velmi dobrým výkonem a nasazením. Bojovali jsme rozhodně víc než soupeř a nechceme, aby náš výkon byl snižován,“ říká rezolutně asistent boleveckého kouče.

Zároveň má svůj vlastní pohled na okamžiky, které fotbalista Chrástu kritizoval. Bezdička tvrdil, že jeho mužstvu rozhodčí první půli odepřel dva pokutové kopy a druhá branka domácích padla po neodpískaném autu.

„Ano, jednu penaltu v první půli proti nám rozhodčí mohl odpískat. Bezdičku držel náš hráč za dres, potom ho pustil a on upadl. O druhé penaltě nevím, žádný jiný kritický moment jsem nezaregistroval. A situace před naším druhým gólem, o které tvrdí Bezdička, že míč už byl před tím v autu? Hovořit o autu je nesmysl, asistent na lajně nic nesignalizoval, rozhodčí nepískal, vstřelili jsme gól a hosté ani neprotestovali,“ zdůrazňuje dlouholetý hráč Bolevce.

Podle slov boleveckého asistenta Chrástečtí neunesli pro ně nepříznivý vývoj utkání. „Od třicáté minuty neustále za rozhodčím běhali a na něco si stěžovali. Místo aby se mladému rozhodčímu snažili pomoci, tak tam padaly i hrubé urážky a jenom můžou být rádi, že někoho z nich nevyloučil,“ kritizuje chování hráčů soupeře Petr Nykles.

Před sezonou podceňovaný Bolevec na podzim jede. V devíti utkáních jen třikrát prohrál, šestkrát dokázal zvítězit, mimo jiné i v Kolovči. „Klobouk dolů před hráči, co dokázali. Nejen v utkání s favorizovaným Chrástem, ale v průběhu celém podzimu. Třeba po vítězství 4:2 v Kolovči naši hru přišel pochválil i prezident chrásteckého klubu Luděk Vokoun. Vyjádření Vaška Bezdičky, kterého si jinak vážím jako hráče, je to i můj kamarád, nebylo vůči nám fér,“ myslí si asistent boleveckého trenéra.

Tajemství úspěchů klubu, který vlastně ani neví, kde bude na jaře své zápasy hrát, a v otázce stadionu je odkázán na rozhodnutí plzeňských radních, je v přístupu k fotbalové práci.

„Podařilo se vytvořit kolektiv šestnácti hráčů a ti makají poctivě v přípravě i ve všech zápasech. Sestava se stabilizovala, což je trochu až kruté k těm hráčům, kteří sedí na lavičce. Všichni ale tvoří kolektiv a chápou to,“ dodává Petr Nykles.