Kauza Horváth

Kauza Martin Horváth vyřešena, dostal čtyři zápasy natvrdo

Praha/ Fotbalová kauza Martin Horváth versus rozhodčí Ladislav Mareška je po fotbalové stránce vyřešena.

Autor: Deník/Pavel Šimáček

Votický hráč inkasoval od disciplinární komise čtyři zápasy nepodmíněný trest za údajný výrok proti rozhodčímu: „Ty sv... zkur...., to byl aut “ za což byl Horváth vyloučen. „Trest dostal za urážku rozhodčího, která byla uvedena v zápisu o utkání. Na videu bylo vidět, že spolu komunikují a žádní hráči vedle nich jako svědci nebyli,“ odtajnil sekretář ČMFS Jan Hořejší, proč důvěřovali rozhodčímu Mareškovi.


Votický fotbalista to ale důrazně odmítá a navíc nařknul rozhodčího Marešku z urážky: „Ty zm... cikánskej, já tě vyndám,“ která se stala po společné srážce v 62. minutě zápasu Loko Vltavín Praha s Voticemi. „Trest je nespravedlivý, protože já jsem rozhodčího ničím neurazil,“ hájí se Horváth.


Paradoxem je, že votický hráč jel na disciplinární komisi hlavně kvůli srážce s hlavním sudím Mareškou, která po zhlédnutí komise rozhodčích vypadala jako inzultace. To se ale nepotvrdilo. „Kontakt na hřišti byl, ale neměli jsme jednotný názor, zda šlo o úmysl nebo ne,“ řekl k incidentu Jan Hořejší.


Martin Horváth si již dva zápasy (tj. polovinu trestu) odpykal, a proto může zažádat o prominutí zbytku trestu. „Každý hráč má právo po uplynutí poloviny trestu podle disciplinárního řádu zažádat o prominutí zbytku trestu nebo převedení do podmínečného trestu,“ potvrdil sekretář svazu.


Ve Voticích nelenili a ihned vyslali sekretáře klubu Pavla Bradáče, aby zažádat o prominutí zbytku trestu. „Doufám, že to stačí vyřešit a já budu moct v sobotu hrát,“ věří Horváth.


Votický hráč, ale případ nenechá plavat a urážku rozhodčího Marešky na svoji osobu požene až k civilnímu soudu. „Předal jsem věc právníkům a ty dávají žalobu dohromady. Nechci, aby se to stávalo a chci, aby si rozhodčí uvědomili, že si to nemůžou dovolit,“ varuje muže s píšťalkou Horváth.