Kalendář

<< červen 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Novinky

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALS výkony přišly i nabídky.


 O kolovečského ostrostřelce je po famózním podzimu velký zájem, hlavně z Německa. I v jarní části sezony ale bude nadále působit ve Slavoji.

 

Koloveč - Nováček I. A třídy Slavoj Koloveč je příjemným překvapením fotbalového podzimu. Bez porážky vévodí soutěži a navíc má ve svém středu nejlepšího střelce I. A třídy Václava Šperla. V patnácti zápasů se přesně trefil jednadvacetkrát.
Jste Kolovečský odchovanec, ale několik let jste zaslaví nehrál. Museli vás funkcionáři dlouho přemlouvat?
Z Kolovče jsem  jako dorostenec  odešel do Přeštic, vrátil jsem se po šesti letech. O návratu jsem hodně přemýšlel, a nakonec jsem kývnul a jsem rád.
Od vás jako útočníka se střílení gólů čekalo, ale prozatimních 21 branek je asi nad všechna očekávání…
Věřil jsem, že góly dávat budu, ale jsem sám  překvapený kolik jsem jich dal. To jsem opravdu nečekal.
Mohou se diváci těšit na podobný příděl branek i na jaře nebo jste už všechen prach vystřílel?
Doufám, že na jaře další góly ještě přidám. Ale i když by jich nebylo tolik a trefí se jiní a vyhraje se, budu také spokojený.
Vaše výkony jistě upoutaly pozornost, přišly nějaké nabídky?
Nabídek je hodně, hlavně z Německa. Ale působiště do konce sezony měnit nebudu a zůstanu v Kolovči.
Myslel jste si, že po podzimu budete bez porážky suverénně první?
To nečekal asi nikdo, včetně mě, ale o to je to příjemnější.
Před vstupem do I. A třídy sekretář Kruml tvrdil, že pro nováčka je nejdůležitější vyhnout se sestupovým starostem, o postupu mluvil opatrně. S jakým cílem jste se vracel do Kolovče vy?
Abych řekl pravdu, doufal jsem, že postoupíme, i když před sezonou bychom byli spokojeni  s umístěním do páté příčky. Teď už věřím, že to dotáhneme do úspěšného konce.
Dal jste celkem 21 gólů, z toho pět v jednom zápase proti Blovicím. Podařil se vám podobný kousek někdy předtím?
Jednou  dorostu jsem dal branek šest, ale v mužích to bylo poprvé.
Když jsme u Blovic, viděl jste zákrok Brejchy na Smazala? Co tomu říkáte?
Video jsem viděl, bylo to opravdu hrozné. Takové věci do fotbalu nepatří, Brejchu znám, hrál jsem s ním v Přešticích a něco takového bych od něj nečekal.
Jasným favoritem na postup je už bezesporu Koloveč, kdo podle vás ještě promluví do boje o postup nebo o barážová místa?
Myslím, že se zvedne Chotíkov, i když teď měl šňůru špatných zápasů, má kvalitní kádr. Dále pak Nýřany a věřím, že minimálně do baráže se dostane i Staňkov.
Troufnete si odhadnout jak se bude dařit Kolovči v kjrajském přeboru?
Zatím jsme ještě nepostoupili, ale soutěž máme dobře rozejranou a doufám, že senám postoupit podaří. Myslím si, že máme na to, abychom hráli v klidném středu
Ztratili jste jen jednou, a to dost nečekaně s tehdy poslední Losinou, když jste předtím celky z horních pater tabulky poráželi rozdílem třídy. Jak to vysvětlit?
Zápas jsme rozhodně nepodcenili. Losiná přijela s vyloženě defenzivní taktikou, a to nám nesedí. Ostatní mužstva chtěla hrát otevřený fotbal. To je něco pro nás.
Vyhráli jste derby se Staňkovem a Chodovem shodně 3:1. Na jaře přivítáte soupeře na vlastním hřišti. Určitě chcete vyhrát.
Vyhrát chceme vždycky, obzvlášť v derby. Výhodou určitě bude, že hrajeme u nás. Doma máme skóre 28:1, navíc máme skvělou podporu diváků.
Občas se objevují názory, že za Slavoj hraje málo Kolovečských a není dobrý kolektiv.
To je nesmysl, to nejspíš říkají ti, kteří nám nepřejí. Máme výbornou partu, která táhne za jeden provaz. Už se těším na zimní soustředění v Klatovech, kde se ještě více utuží.
Koho byste označil jako hlavního tahouna mužstva?
Já bych nikoho nevyzdvihoval, mužstvo šlape jako celek.
Na jaký fotbalový moment nejraději vzpomínáte?
Asi právě na zápas o pouti proti Blovicím, kdy jsem dal pět gólů, navíc před skvělou diváckou kulisou.
Fanoušci vaše zápasy navštěvují v hojném počtu, hodně jich jezdí i ven.
Diváci jsou skvělí. Doma máme průměr asi čtyři stovky, to někde nechodí ani na třetí ligu. Fanoušci zaslouží velký dík a určitě mají také podíl na našich dosavadních výsledcích, věřím, že nám zachovají stejnou přízeň i na jaře.
Je nějaký fotbalový moment, na který byste naopak nejraději zapomněl?
Takový zatím asi není. I když vlastně…sestup z divize v Přešticích, kde se tato soutěž hrála šestnáct let v řadě.
Fotbal je u vás asi na prvním místě, jaké jsou vaše další koníčky?
Futsal, teď hraji za domažlický Bomber. Dostal jsem nabídku z druholigového Indossu, ve středu jedu na první trénink, doufám že to vyjde, to by bylo super. Mým velkým koníčkem je snowboard, jinak si rád zahraji hokej.

 

 

Vizitka Václava Šperla
Věk: 22. Fotbalové začátky: v 7 letech v Kolovči. Povolání:montér plynových spotřebičů. Působil v oddílech: Koloveč, Přeštice, Koloveč. Post: útočník. Fotbalový vzor: Pelé. Fotbalový sen: zahrát si vyšší soutěž (I. ligu). Oblíbený hudební styl: Rock´N´Roll & Blues. Oblíbené jídlo: smažený sýr. Pití: coca - cola. Film: všechny dobré komedie. Záliby: fotbal, futsal, ostatní sporty, snowboard, diskotéky.