Kalendář

<< březen 2023 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKrátká historie klubu.

Jiskra Domažlice má 207 členů z toho 141 mládeže.

A mužstvo - B mužstvo mužů, starší mladší dorost,starší mladší žáci,starší a mladší přípravka a od nové sezony také B mužstvo starších žáků. Prvním fotbalovým klubem v Domažlicích byl SK Šumava (1908). Hrál zde otec bratří Pelnářů (pozdější opor Jiskry), dále Fronk (Ípa), V. Neužil. V roce 1912 vznikl další fotbalový klub a to SK Sněhaři, zde hrával např. Ant. Pauer (otec vynikajícího Jaromíra Pauera st.) Velkým nedostatkem bylo, že obě dvě mužstva neměla kde hrát. Po dohodě s vojenskou správou bylo dohodnuto střídavé používání letní jízdárny. Na jaře 1930 otevřela Šumava vlastní hřiště na Habeši (za úředním domem). Sněhaři téhož roku v místě nynějšího stadionu. V roce 1934 hraje Šumava III. třídu. Sněhaři se probojovali do I. třídy, stali se mistry Západočeské Župy a po vítězství v kvalifikaci se stali účastníky divize českého venkova. Zde však neuspěli a sestoupili do I.A třídy a potom i do I.B třídy. V roce 1939 se oba kluby spojily v SK Domažlice. Po únoru 1948 jsou SK Domažlice spolu s ostatními tělovýchovnými a sportovními organizacemi sloučeny do Sokola. V roce 1951 do ZSJ. ČSSZ Domažlice. Novou reorganizací v roce 1953, byla přejmenována závodní jednota na DSO Jiskra Domažlice (název trvá doposud). Mužstvo hrálo soutěže od I.B třídy až po krajský přebor. V letech 1960 - 1989 byly také dva vojenské oddíly a to VTJ Dukla a Rudá Hvězda Domažlice. V roce 1969 jako druhá postupuje do divize, ve které hraje tři sezony. Oporami klubu byli tito hráči: J. Votava, bratři Pelnářové, J. Pauer, J. Durdík, hokejový reprezentant  S.Sventek, K. Bečvář, J. Sokol, M. Hojda a střelec J. Baar. Později i J.Mysliveček, ligový fotbalista Škody Plzeň. V sezóně 2006/2007 mužstvo Jiskry vyhrálo tabulku krajského přeboru PK a po 35 letech postoupilo opět do divize, čtvrté nejvyšší republikové soutěže. Po tříletém účinkování v divizi se podařil Jiskře další postup, když tuto soutěž v ročníku 2010/2011 vyhrála a postoupila do třetí nejvyšší republikové soutěže - České fotbalové ligy.

Detail [›]Dříve narození divizionáři.
Dříve narození divizionáři.

Na fotografii dříve narozených divizionářů jsou - horní řada zleva: sportovní manažer Jiskry Jiří Pojar, Josef Plas, Miroslav Hojda, Ladislav Pelnář, Petr Kincler, Karel Pelnář, Jozef Durdík, poslané Parlamentu ČR Jan Látka, Jan Schröpfer, Vojtěch Raděj, prezident FO Jaroslav Ticháček, předseda PKFS Roman Berbr, dolní řada zleva: Karel Bečvář, Jaromír Mysliveček, Václav Jeřábek, Vlasta Schröpfer, Pavel Sokol, Ladislav Váchal, Matěj Tochor, Jan Sokol.

 

Detail [›]Současní divizionáři.
Současní divizionáři.

 

Na snímku již minulých divizionářů jsou - zleva stojící: president oddílu Jaroslav Ticháček, trenér Miroslav Moravec, Martin Šot, Přemysl Mach, Pavel Vacek, Michal Bublík, Lukáš Paul, Miroslav Rejthar, Martin Mleziva, Martin Schötterl, vedoucí mužstva Jiří Hendrych, lékař MUDr. Libor Hlavsa. Zleva sedí: sportovní manažer Jiří Pojar, Jakub Strejc, Milan Janeček, Michal Tesař, Filip Kotlan, Zbyněk Černý, Jiří Šámal, Vojtěch Mifek, asistent trenéra Petr Kuželka.

 Mužstvo pro ČFL - 2011/2012

 

Účastníci České fotbalové ligy 2011/2012, zleva horní řada: Jiří Bárta, Jan Havlíček, Martin Mandous, Kamil Staněk, Petr Mužík, Jakub Strejc, Tomáš Bahleda, Michal Tesař, Lukáš Bezděk, Tomáš Habart, Jaroslav Kovařík, Stanislav Svoboda-masér. Zleva střední řada: Jiří Pojar-sportovní manažer, Karel Trněný-vedoucí mužstva, Petr Hutta-trenér brankářů, Pavel Wolf-asistent, Jan Matas, Milan Braun, Martin Mleziva, Marek Bauer, Zdeněk Bečka-asistent trenéra, Zdeněk Michálek-trenér, Jiří Stříbrný-scout, MUDr. Libor Hlavsa-lékař. Sedící zleva: Dan Houdek, Patrik Hulina, Vojtěch Mour, Ivan Rybár-vicepresident, Jaroslav Ticháček-president oddílu, Václav Pelnář-vicepresident, Michal Veselý, Luděk Leitl, František Lorenc.