15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Bzová vyhrála na Motorletu.

PRAHA-Po výhře nad  Admirou si fotbalisté Bzové připsali tři body i po vítězství na pražském Motorletu. To se však nerodilo lehce.

Motorlet–Bzová 1:3

Fotbal, divize, skupina A

Již při rozcvičení budili respekt oba útočníci domácích, z nichž Jarolímek připomínal sparťanského Doška a na Pateru nemají nejlepší vzpomínky hráči hostů, ať už proti Motorletu hráli v dresu Bzové či Hořovic. Úvod utkání začal pěkně zostra a po chviličce oťukávání se drali dopředu hosté. V 8. min. našel Dubský uličkou Beža, který postupoval sám na gólmana domácích, ale v poslední chvíli mu Štefánek podle názoru sudích vypíchl míč čistě. Bzovou to ale nerozladilo a o tři minuty později vnikl z druhé strany do vápna neohroženě Číhař, kterého presující domácí sestřelili a kopal se kýžený pokutový kop, který Ehl proměnil – 0:1. Po chvíli si zjednal velký respekt ve svém malém vápně Šilhavý, chvíli byl ošetřován Jarolímek a hostující gólman se rozchytal k výtečnému výkonu. Motorlet se snažil o aktivní hru, ale narážel na spořádanou obrannou zeď  Bzové. Hosté se snažili dostat se do brejku, ale ztroskotávalo to na nepřesných přihrávkách. Všechny pokusy domácích šly buď vedle nebo skončily v rukavicích Šilhavého. Ve 38. min. se uvolnil Bežó, odcentroval na Ehla, který posunul na Větrovského, jehož pokus šel nad branku. Ve 40. min. prostrčil Dubský na Větrovského, ten našel nabíhajícího Kaufmana, který se ale dostal trochu do úhlu a tak mu gólman Foferka zmenšil úhel a vytěsnil míč na roh. V poslední pětiminutovce hosté přitvrdili a za to obdrželi hned čtyři žluté karty. Navíc se přiklonilo štěstí, když jednu ze střel domácích tečoval do sítě Patera, který  stál v ofsajdu, což rozhodčí správně postřehli.

Hrstka diváků v ochozech na Motorletu očekávala nástup do druhé půle netrpělivě. Hosté vstupovali do druhé půli s cílem být aktivní a nepřipustit vyrovnání, což dlouho vycházelo. Navíc jim pomohla v 52. min. tyčka po hlavičce Patery, dorážka Rezka šla nad branku. V 56. min. prostrkával Dubský na Beža, domácí obránce přihrávku trochu ztečoval,  hráč hostů se přesto dostal za záda obrany Pražanů, přízemní ránu do protějšího rohu Foferka bravurně kryl. V 71. min. zahrávala Bzová trestný kop ze strany, domácí jej odvrátili dlouhým odkopem, brankář hostů si řekl, aby mu balón byl puštěn, ten se však zbrzdil a tak jej mimo vápno nemohl zasáhnout rukou, čímž se otevřela příležitost pro Paťhu, který vyrovnal – 1:1. Ihned po rozehrání se hosté nezatáhli a hnali se dopředu, Nademlejnský uvolnil Větrovského, který doslova prostřelil domácího gólmana – 1:2. Jak byla poslední dvacetiminutovka první půle vcelku nudná, ta závěrečná měla strhující tempo. Domácí otevřeli hru, hosté krátkými přihrávkami získávali procenta držení míče. V 79. min. vypálil Nademlejnský těsně vedle Foferkovy svatyně. Na druhé straně Pateru vychytal Šilhavý. V 88. min. se po autu podél postranní čáry prosmýkl Ehl, našel na malém vápně úplně volného Černého, který na třetí pokus protlačil míč za záda domácího brankáře – 1:3. To se ještě do konce zápasu mohlo zopakovat jednou, ale střelci hostů si dávali přednost, až míč skončil po několikerém odrazu odkopem. Dokonce zápasu se skóre již nezměnilo a tak se Bzová dotáhla bodově na svého soupeře a několik celků tak má šestnáct bodů.

Branky: 71. Paťha – 11. Ehl (PK), 72. Větrovský, 88. Černý. Rozhodčí: Ipser – Šístek, Blaschke. ŽK: Štefánek, Čmejla – Štěch, Větrovský, Kaufman, Dubský, Krejčí. Diváků: 80. Poločas: 0:1.

SK Motorlet Praha: Foferka – Štefánek, Machurka (46. Čmejla), Kučera, Rezek (76. Koffi), Tlustý, Strnad, Patera, Jarolímek (54. Prošek), Paťha, Jírec.

FC Bzová: Šilhavý – Krejčí, Kaufman, Štěch, Hrubý, Bežó (76. Černý), Větrovský, Nademlejnský, Dubský, Číhař (90. Říha), Ehl.