17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Bod Jiskře zařídil Kotlan.

Přestože fotbalisté Jiskry Domažlice si po víken­du do divizní tabulky připsali jen bod, poskočili o tři příčky nahoru. Z pětice týmů se 16 body mají totiž nejlepší skóre a jsou tak devátí. Remíza v der­by se sousedními Klatovy se ale nerodila lehce. Stínem zápasu bylo nepří­jemné zranění domažlického Vojty Mifka, který ve 14. mi­nutě v jednom ze soubojů utr­žil ránu do zad a posléze skon­čil v nemocnici.
Domácí byli před zápasem v tabulce o dvě příčky lepší než soupeř, navíc se do kádru Jiskry po delší době vrátil uzdravený stoper Paul a po měsíčním trestu i útočník Schötterl. Naopak ale chyběl distancovaný kanonýr Martin Šot. S bojovnou náladou ale nastoupili i Klatované, kteří před týdnem ukončili sedmi­zápasovou sérii porážek.

Domažlice-Klatovy 1:1 (0:1) Branky:  72. Kotlan -  35. Hanzlík

Úvod zápasu ale přesto pat­řil domažlické Jiskře. Už po třech minutách zahrozil Schötterl, který se po vysu­nutí Manowetzem dostal až před brankře Jarolíma: Na to­ho ale nevyzrál. Vzápětí Šámal ideálně vysunul Vacka, ten ale mířil:přímo do tyče. Ve 12: mi­nutě se poprvé vážněji osmělili hosté. Po centru z levé strany na volného Bahledu musel zpozornět i domácí gólman Mleziva, klatovský útočník ale promáchl. Další vzrušení do řad do­mácích fanoušků Jiskry při­nesla 23. minuta. Po kombina­ci Bublíka s Vackem se do šan­ce dostával Schötterl, vystřelit ale nestačil. Po půlhodině hry střílel vedle pravé tyče Ma­nowezt a neujala se ani kom­binace po ose Černý, Ma­nowetz, Bublík. Vzápětí přišel trest. Ve 35. minutě se po dalším centru z levé strany a chybě domácího stopera k míči ve vápně dostal Hanzlík a podél vybíhajícího Mlezivy poslal hosty do vede­ní. Přesto i nadále byli aktiv­nější Domažličané, do vylože­ných šancí se už ale nedostali. A soupeř nijak výraznou útoč­nou aktivitu nevyvíjel.
To se změnilo až po přestáv­ce. Klatované se náhle začali tlačit dopředu a domácí obra­na dirigovaná Tesařem měla stále více práce. Přidat druhý gól ale hostům nedovolila, i když v 52. minutě musel gól­man Mleziva po hlavičce Zed­níka doslova čarovat. Hosté v této části zápasu by­li rychlejší i důraznější a lépe kombinovali. Živo ale bylo i na klatovské lavičce. Hostující trenér Karel Krejčí totiž hnal své hráče dopředu takovým způsobem, že jej hlavní rozhod­čí Čížek raději vykázal na tri­bunu. Až teprve s blížícím se závě­rem zápasu opět začali ožívat i domácí. A po několika nesmě­lých šancích se dočkali v 72. minutě vyrovnání. Střídající Kotlan si narazil se Schötterlem a prostřelil vybí­hajícího Jarolíma - 1:1.
V závěru zápasu se oba týmy ještě snažily rozhodnout, ale zároveň neudělat chybu. Výsledkem bylo ještě několik příležitostí na obou stranách, ale ani po Kotlanově hlavičce ani po střele klatovského Sý­kory se už na výsledku nic ne­změnilo.

I přes relativní bodovou ztrátu byl domažlický kapitán Michal Tesař po zápase cel­kem spokojený. „Byl to těžký zápas. Klatovy mají kvalitní kádr a bod je dobrý."

Naopak Zbyněk Černý ne­skrýval zklamání. „Měli jsme vyhrát. Mrzí mne, že nemáme tři body, které by nám pomoh­ly odskočit od našich proná­sledovatelů. Snad se nám po­vede alespoň zápas v Bzové, který nás čeká příští týden."