12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - TJ Klatovy 1:1 (0:1).

Domažlice byly ve 13. kole divize svědkem derby se sousednímu Klatovy. Soupeř, který ještě loni atakoval dlouho postupovou příčku do ČFL, se po dobrém začátku letošní soutěže dostal do krize, díky které se ocitl až na současném 14. místě tabulky. Přesto si byli domácí vědomi, že se jedná o silný celek, s velkými zkušenostmi z divizní soutěže.

Úvod jinak vyrovnaného poločasu patřil hostům, kteří hned v první minutě z kopačky Brejchy vyzkoušeli pozornost brankáře Mlezivy a o chvíli později museli Koppův centr odvracet domácí zadáci na roh. Domažličtí zahrozili v 5. minutě, kdy si Schötterl narazil míč s Manowetzem, ten mu jej vrátil do vyložené pozice, ale slabou Schötterlovu střelu z 11 metrů hostující Jarolím zachytil. Další šanci jít do vedení měli domácí jen o minutu později, kdy rozehrál Šámal tr. kop, na míč nikdo z hráčů nedosáhl, ten se odrazil od levé tyče klatovské branky a zadáci jej odklidili na roh. V 9. minutě hosté odvrátili další Šámalův tr. kop a o tři minuty později pronikl na druhé straně zleva Hanzlík, ale jeho střelu z úhlu stačil Mleziva vyrazit a domácí zadáci míč odvrátili. Ve 13. minutě se dostal ke střele zpoza šestnáctky klatovský Presl, ale míč stačil Strejc tečovat nad Mlezivovu branku. Ve 23. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Vacek, dostal se až k brankové čáře, ale zpětný centr hosté odvrátili. O tři minuty později našel domácí Mach nabíhajícího Schötterla, ten dal na Bublíka, který však v rozhodující chvíli uklouzl a hosté míč odkopli. Domácí si v této části hry vytvořili mírnou územní převahu, ale Manowetz mířil z 18 metrů vedle pravé Jarolímovy šibenice a po půlhodině hry stačil hostující gólman včas vyběhnout, aby zachytil míč před nabíhajícím Manowetzem po Šámalově vysunutí. Na druhé straně si se Zedníkovou střelou zleva poradil Mleziva. Ve 31. minutě pronikl do pokutového území hostů Manowetz, ale místo střely se s míčem před hranicí malého vápna, při kličkách, otočil zády k brance a klatovští zadáci mu nakonec míč odkopli. O dvě minuty později stačil Tesař zblokovat střelu z kopačky hostujícího Bahledy. Ve 35. minutě se už skóre měnilo, když ve snaze odehrát centrovaný míč uklouzl stopér Tesař, jeho spoluhráč Paul míč při odkopu netrefil, ten se dostal Hanzlíkovi a pro tohoto kanonýra nebyl problém ze 12 metrů překonat střelou k tyči Mlezivu – 0:1. Ve 41. minutě vyboxoval Jarolím centr Vacka zleva a následně míč zachytil a jen o minutu později musel klatovský gólman řešit nebezpečnou situaci pádem pod nohy nabíhajícího Macha, po Bublíkově vysunutí. Těsně před obrátkou opět zahrozili hosté, když nejprve Brejcha z 25 metrů minul levou Mlezivovu šibenici, poté museli domácí odvracet nebezpečné centry Zedníka a Hanzlíka. Když pak míč po rozehraném rohovém kopu prolétl malým vápnem, před domácí brankou, aniž jej někdo stačil usměrnit, šli hosté do šaten spokojenější.

Úvod druhé půle patřil hostům, kteří byli fotbalovější, začali domácí přehrávat ve středu hřiště a svou pohyblivostí dělali domácí defenzívě starosti. V 53. minutě musel na zem Mleziva, aby zachránil situaci před nabíhajícím Zedníkem a vzápětí po Hanzlíkově centru a dobré hlavičce Zedníka, své mužstvo výborným zákrokem podržel. V 55. minutě pronikl po levé straně Mužík, ale zakončil střelou z úhlu vedle bližší Mlezivovy tyče. O čtyři minuty později pronikl po levé straně Zedník, jeho centr však stačil „dlouhou nohou“ ve skluzu Hanzlík u vzdálenější tyče usměrnit jen vedle domácí branky. Domácí špatně kombinovali, zbytečně ztráceli míče množstvím nepřesných přihrávek a hosté jejich snahy o útočení využívali pro nebezpečné brejky. V 69. minutě se dostal ke střele hostující Zedník, ale Tesař míč stačil zblokovat. O dvě minuty později měli domácí štěstí, když se do brejku z půle hřiště pustil klatovský Sýkora, centrem našel nabíhajícího Bahledu, ale ten v rychlosti špatně zpracoval míč a zmařil tak vyloženou šanci. V 72. minutě udeřilo na druhé straně. Střídající Kotlan přiťukl míč Schötterlovi, ten mu jej dal mezi obránce zpět a Kotlan brankáři Jarolímovi, volejem ze 14 metrů, poslal míč do protipohybu – 1:1. O tři minuty později padl další gól, ale protože byl klatovskému Hanzlíkovi odpískán ofsajd, uznán nebyl. Závěr zápasu patřil opět hostům, ale Brejchovu střelu zneškodnil dobře chytající Mleziva. Ten však o chvíli později špatně rozehrál, míč se dostal k Bahledovi, který však poněkud zbrkle vystřelil a minul levou šibenici domácí branky. Na druhé straně stačili hosté odvrátit centry Černého a Manowetze a poté musel domažlický brankář Mleziva daleko z branky, aby jako poslední instance, odkopl míč před nabíhajícím Hanzlíkem. V 90. minutě pak domácí gólman vyboxoval míč po Zedníkově tr. kopu na roh a když si v nastaveném čase poradil s dalším Zedníkovým tr. kopem ze 22 metrů, rozhodčí Čížek zápas ukončil.

Poločas: 0:1, Branky: 72. Kotlan – 35. Hanzlík, Rozhodčí: Čížek, Diváků: 480, ŽK: 4:3.

Sestava Domažlic: Mleziva – Strejc, Tesař, Paul, Vacek – Černý, Manowetz, Šámal, Bublík, Mifek (14. Mach, 57. Kotlan) – Schötterl. Trenér: Miroslav Moravec.

Sestava Klatov: Jarolím – Kopp, Viktora, Sýkora, Cihlář – Bahleda, Brejcha (86. Hovorka), Mužík, Zedník – Hanzlík (90. Šlechta), Presl (80. Vítovec). Trenér: Karel Krejčí.