Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDivizní magnet: derby Jiskry s TJ Klatovy.

Poněkud nečeka­ně v roli papírového favorita nastoupí zítra fotbalisté Jis­kry Domažlice k diviznímu sousedskému derby s Klatovy. Domažličané jsou totiž coby nováček v aktuální tabulce o dvě příčky výše než soupeř, který v minulosti několikrát sahal po postupu do ČFL a i v letošní sezoně měl patřit k as­pirantům na vítězství.
Klatovský podzim
Klatovanům ale podzim ne­vyšel podle představ. Začali si­ce domácími výhrami s Doubravkou (2:0) a Bzovou (5:0), ale po osmigólové nadílce do horaždovické sítě ve čtvr­tém kole sedmkrát za sebou prohráli. Černou sérii zastavi­li až minulý týden domácí vý­hrou 2:1 nad Motorletem. Vý­sledkem je až 14. příčka a hrozba boje o záchranu. Domažličané mají o jedno vítězství více a doma před dvěma týdny porazili Jankov 3:2. Naopak v minulém kole podlehli ve Strakonicích 1:3, přestože v první půli měli šan­ci vyrovnat.
Tipy domácích
"Na sobotní zápas se moc těším," říká Martin Schötterl, který se do kádru Jiskry vrací po čtyřtýdenním trestu. „Bude to místní derby a my bychom potřebovali vyhrát. Před do­mácími diváky chceme napra­vit dojem z nepříliš dobrého výkonu proti Jankovu. Já už mohu po měsíci hrát, takže chci nastoupit a pokud možno dát i góla," dodává usměvavý útočník, který tipuje vítězství 3:1 s tím, že střelci by mohli být Manowetz, Kubica a Tesař.
Zajímavý fotbal si od sobot­ního duelu slibuje Pavel Va­cek. „Klatovy jsou známé technickou hrou po zemi a ur­čitě budou chtít hrát fotbal. Ale uvidíme, co terén. Spíše to bude boj, protože není dobré počasí a podklad je dost měk­ký. To by soupeři nemuselo úplně vyhovovat. My bychom potřebovali zabodovat a od­skočit od spodku tabulky. Pro­tože závěrečné dva zápasy v Bzové a s Třeboní jsou nevy­zpytatelné," myslí si Vacek, který věří ve výhru 2:0. „Mar­tin Schötterl je čerstvý, tak by to mohl protrhnout a někdo další se určitě taky trefí."
Podle obránce Jana Šmirkla je sobotní derby s Klatovy klí­čovým zápasem podzimu. „Bude se hrát vlastně o šest bodů," vysvětluje Šmirkl s tím, že Jiskra i Klatovy do zá­pasu musí dát všechno. „Chceme podzim uzavřít dob­ře. Doufám, že vyhrajeme. Útok znovu posílí Schötterl, takže věřím ve výsledek 3:1."
1:0  stačí
A jak k sobotnímu utkání hledí nejčerstvejší posila Jis­kry Miroslav Manowetz? „Bu­de to derby se vším všudy. Má se zlepšit počasí, takže snad přijdou i diváci. My chceme vyhrát, když jsme teď neuspěli ve Strakonicích, ale také Kla­tovy nabuzené vítězstvím to budou chtít potvrdit. Takže to asi bude "na krev". Čekám vy­rovnané utkání a vyhraje ten, kdo dá první gól. Doufám, že to budeme my," věří hráč, který tipuje, že rozhodující gól dá Martin Schötterl.
S jasným cílem do derby vstupuje také obránce Jakub Strejc. „Měli bychom vyhrát, potřebujeme tři body. Myslím, že přijde hromada diváků a i ti by nám mohli pomoci k výhře. Tipuju to tak na 1:0 a gól by mohl dát Míra Manowetz."
Co čeká trenér?

„Očekávám, že po porážce ve Strakonicích se zlepší hlav­ně naše hra v obraně. Musíme být důraznější," hlásí jeden z dvojice trenérů Petr Kuželka, který zároveň očekává i pod­poru mnoha fanoušků. „Dou­fám, že uvidí krásný souboj. Klatovy jsou po domácí výhře asi dobře nakopnutý a jejich umístění v tabulce neodpovídá jejich kvalitám. 0 to to bude těžší. Věřím ale, že naši hráči budou dobře nažhavení a že zápas zvládnou," uzavírá tre­nér, který tipuje výsledek 2:1 a jako střelce Schötterla.

Milan Ježek, Jiří Pojar

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.