14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Okresní derby v Plané nemělo vítěze, na branku Bastla odpověděl Mareš.

PLANÁ - Jediné okresní derby desátého kola 1. B třídy se hrálo v Plané, kde místní klub hostil J. Bezdružice.

Utkání skončilo remízou 1:1. Od úvodním minut se hrálo ´od podlahy´ a Jiskra se tlačila před domácí branku. Ve třetí minutě centroval za obranu domácích Sládek, ale Kalista sám před brankářem nedal. V 10. minutě se zastřeloval Korynta, ale také minul. Domácí urputně bránili a dostávali se do brejkových akcí. Střelu Rozhoně gólman hostů vyrážel jen reflexivně nad břevno. Na druhé straně byl v úniku ´sestřelen´ beztrestně Komárek. Šanci domácích promarnil Jakub Hlava. Další akce Mikače a Slavíka se podařilo bezdružické obraně odvrátit. V závěru první půle zabrali opět hosté, ale Plánští bránili všemi hráči.

Po přestávce opět přitlačili hosté domácí k jejich brance. Do šancí se však dostávali zřídka. Až v 54. minutě neuhlídali kapitána Bastla, který hlavou poslal hosty do vedení 1:0. Tlak Bezdružic se stupňoval až do 63. minuty, kdy obrana Jiskry chybovala. Mikač kolmicí vybídl k úniku Mareše, který vyrovnal na 1:1. Domácí ožili a hosté byli chvíli bezradní. V 65. minutě nechali volného Mikače, ale ten nedal. To paradoxně ´nakoplo´ hosty, kteří opět zamkli domácí před jejich svatyní. Nejprve v 70. minutě Korynta sám před gólmanem nedal a následně Gengel nepotrestal špatný výhoz brankáře, když ho nedokázal přehodit. Poločas: 0:0.

Branky: Mareš – Bastl. Rozhodčí: König. ŽK: 1:1. Diváci: 150.

PLANÁ: Butala – P. Bernas, Rozhoň, Vl. Bőhm, Häusler, Hlava, Mareš, M. Bernas, Drozda, Mikač, Slavík. Střídali Kulíř, Hlinčík a T. Böhm.

BEZDRUŽICE: Londa - M. Blažek, Bastl, T. Blažek, L. Blažek, M. Sládek, Gengel, Hvízdal, Komárek, Kalista, Korynta.

Jiskra chtěla tři ...

Derby v 1. B třídě Planá– Bezdružice skončilo 1:1. Co na výkon svých oveček říkali bafuňáři?

Štefan Kapolka, trenér BKV Planá – „My jsme hráli dobře v obranné fázi a nepouštěli soupeře do rychlých protiútoků. Jiskra byla nepříjemná v osobních soubojích, ale kluci se s tím dokázali vyrovnat. Dnešní derby bylo hodně o bojovnosti a nasazení. Zařazení Mareše do základní sestavy bylo dobrým taktickým tahem. Tento hráč má větší akční rádius.“

Petr Kalista, vedoucí mužstva – „Netajili jsme se tím, že si do Plané jedeme pro tři body. To se nám bohužel nepodařilo, i když jsme byli v utkání lepším týmem. Domácí jsou s bodem určitě spokojenější. Závěrečný hvizd nepřesného rozhodčího přivítali jistě s úlevou, neboť jim viditelně docházely síly.“