19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Město Touškov - Jiskra Domažlice.

Jiskra v Touškově ztratila dva body…

V prvním jarním kole (celkově 16.) zajížděli hráči Jiskry Domažlice na půdu vedoucího celku tabulky – Města Touškov. Domácí nastupovali k utkání s velkými obavami, protože kromě brankáře jim zranění a nemoci vyřadily další čtyři hráče základního kádru ze hry. Mezi nimi byl i tvůrce hry Kamil Bárta. Domácí příznivci se proto netajili před zápasem svými obavami o výsledek.

Nabízenou šanci však Jiskra nedokázala využít a po nepřesvědčivém výkonu byli hosté nakonec rádi za bod. Na perfektním trávníku nedokázali hráči Domažlic kombinovat a nakopávané míče vzduchem byly většinou kořistí urostlých domácích zadáků. Překvapivě domácí přehrávali hosty v záložní řadě, která se příliš vysouvala dopředu a v nevykrytém prostoru mezi zálohou a obranou mohli domácí, hrající tvrdý fotbal, přecházet snadno do ofenzívy. Šancí na obou stranách bylo jako šafránu, stejně tak i střel na branky.

Hned v úvodní minutě se po Mifkově centru dostal k zakončení hlavou domažlický Černý, ale Matas v brance domácích jeho pokus z 10 metrů kryl. Vzápětí musel na zem na druhé straně  Pejsar, aby kryl pokus Noska zpoza šestnáctky. V 17. minutě zahrál při obranném zákroku nechtěně Černý rukou a tr. kop rozehrál z 18 metrů nejlepší domácí hráč Nosek. Míč se odrazil od zdi a obloukem zapadl za záda příliš vpředu postaveného Pejsara – 1:0. Po obdržené brance začali pozvolna hosté přebírat iniciativu, ale trestuhodně nevyužívali šířky hřiště a kvalitního povrchu k rychlým kombinačním akcím, nepochopitelně dál hráli nakopávané míče spíše na náhodu, bez fotbalové myšlenky a to nebyla cesta k překonání „slepené“ domácí obrany. Ve 21. minutě po faulu na Kotlana kopal tr. kop z 18 metrů Mach, ale Matas jeho střelu vyrazil na roh. O sedm minut později po Šámalově tr. kopu zprava nasměroval míč u vzdálenější tyče Strejc mimo domácí branku. Poté procházel Kotlan dvakrát zleva domácí obranou, ale zaváhal s přihrávkou a bylo po šanci. Domácí se dostali k ohrožení Pejsara ve 35. minutě, kdy Karbusický posadil tr. kop zprava na hlavu Fürbacherovi, ale ten zamířil nad břevno. O dvě minuty později nacentroval zprava Kolář, ale domácí Brůha hlavou z 10 metrů daleko minul levou Pejsarovu tyč. Ve 39. minutě rozehrál domažlický Váchal tr. kop a Kubica hlavou míč prodloužil kousek vedle levé Matasovy tyče. V samotném závěru poločasu vysunul Rejthar dopředu Kubicu, ale domácí gólman stačil míč těsně před nabíhajícím soupeřem zachytit.

Ani ve druhém poločasu nedošlo k výraznému zlepšení hry ze strany hostů, ale domácí se očividně snažili o udržení výsledku více, než o zvýšení svého náskoku a tak získávala Jiskra opticky převahu. Ve 47. minutě skončil Šámalův pokus ze 20 metrů vedle levé Matasovy tyče a na druhé straně Po Fürbacherově centru střílel volejem Brůha, rovněž vedle. V 59. minutě domažlickým zatrnulo, když po Brůhově centru zamířil hlavou Scheinherr jen těsně nad břevno Pejsarovy svatyně. V 64. minutě zakončil svoji akci hostující Mifek střelou ze 20 metrů, která však byla velmi nepřesná. Dvacet minut před koncem postrčil míč hlavou Šámal nabíhajícímu Šotovi, ale jeho střela z 18 metrů skončila vedle levé šibenice Matasovy branky. O chvilku později musel Pejsar z branky ven, aby zneškodnil šanci, do které se dostával Karbusický. Ve druhém poločase se „probudil“ hostující Černý, jehož průniky po levé straně v prvním dějství chyběly, zatáhl míč k šestnáctce, našel Šota, ale ten z 18 metrů zamířil vedle pravé tyče domácí branky. V 76. minutě dostihl Schötterl míč vlevo u brankové čáry, uvolnil se, centrem našel Šota, který hlavou před váhajícím obráncem z 8 metrů srovnal na 1:1. Deset minut před koncem po Karbusického rohovém kopu a teči Koláře, zastoupil na brankové čáře Pejsara dobře postavený Šámal a odkopem zabránil jistému gólu. Když pak Šotův centr na druhé straně bez problémů zneškodnil Matas a domažlická obrana stačila odvrátit tr. kop Karbusického, bylo to v zápase, poznamenaném nerozehraností po zimní přestávce, vše.

Sestava Jiskry Domažlice: Pejsar – Strejc, Tesař, Rejthar, Černý, Šámal, Váchal, Kubica (55. Schötterl), Mifek, Kotlan (46. Šot), Mach.

Trenér: Miroslav Moravec, asistent: Petr Kuželka.