Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBAL



Domažlice potopil Michal Chvosta.

STRAKONICE - Strakonický útočník dal dvě branky, na třetí přihrál. „Konečně mi zápas vyšel,“ těšilo ho.

Jako by někdo vzal kopírák.

Strakoničtí fotbalisté na Křemelce v neděli porazili ve 12. kole divize Domažlice 3:1 (1:0). Průběhem a téměř i výsledkem byl zápas velmi podobný tomu minulému domácímu s Admirou (4:1).

Zodpovědný výkon, poctivá obrana, výborná hra směrem dopředu. Všechny tyto atributy v podání týmu od Otavy obě jmenovaná utkání spojuje. Také oba soupeři si byli fotbalově hodně podobní.

Šéf klubu Michal Káník je maximálně spokojený. „Nejen já, ale i publikum muselo být spokojené. K vidění bylo velmi kvalitní utkání se silným soupeřem. My jsme byli tentokrát kvalitativně lepší, hlavně směrem dozadu,“ hodnotil Káník.

Soupeř podle něj splnil přesně to, co Strakoničtí očekávali: předváděl rychlý kombinační fotbal. „I když oproti zápasu s Admirou jsme měli v obraně více okének,“ dodal Káník.

Mužem zápasu byl jednoznačně útočník Michal Chvosta: dal dva góly, na třetí přihrál –  i když mohl zakončovat sám. „Konečně mi zápas vyšel,“ oddychl si střelec. „Dlouho to nebylo ono. Na začátku sezony jsme nebyli moc sehraní, byly špatné výsledky. Teď se to zlepšilo. Začala být pohoda.“

Na obě trefy mu přihrál Petr Dolejš, který se vrátil po jednozápasové absenci zaviněné zraněním palce na noze. „Musím přiznat, že to bolelo. Ještě to není stoprocentní. Měl jsem to zatejpované, dalo se to odehrát,“ líčil Dolejš.

Dva přesné centry do vápna a dvě přesně umístěné hlavičky. Tak padly úvodní branky.
„Pro mě je nejjednodušší, když to pro mě vypracuje takový hráč,“ lebedí si útočník.

Potřetí skončil míč v síti po jeho úniku. „Když jsem běžel, podíval jsem se, kdo jde se mnou. Přihrál jsem raději na jistotu, Beny (Jiří Benedikt – poznámka redakce) si houkl. Minule jsem totiž sólo neproměnil,“ vysvětloval Chvosta. „No, a nechtěl jsem platit za hattrick. Ten by mě něco určitě stál,“ smál se.

Snad se tedy oba strakoničtí forvardi rozstříleli. Petr Hovorka dal v předchozích dvou zápasech tři góly, Chvosta nyní dva.

Jediný gól inkasovaly Strakonice dost nešťastně, Strejcovu střelu tečoval Zach.

Ale rozhodující, nebo alespoň velmi důležitá, byla branka už ve 3. minutě. „Ten gól a to, že jsme hned za tři minuty neinkasovali po velké šanci hostů, bylo rozhodující,“ přikývl Dolejš. „Na co jsme sáhli, to nám tam padlo. O půli jsme mohli vést 5:0,“ poukázal na další promarněné šance.

Utkání skončilo už ve 25. minutě pro obránce Petra, který má natažený sval. A nedohrál ho ani Petr Dolejš. Posledních pět minut odehrály Strakonice v deseti. „Braly mě křeče. Čtrnáct dní jsem nic nedělal, jen jsem odpočíval, abych mohl nastoupit,“ uvedl záložník.

Na nadcházející duel s Jankovem by však měl být připraven.

Miloš Vrátný

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.