10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

SK Strakonice - Jiskra Domažlice 3:1 (1:0).

Strakonice: Letní posily strakonického SK 1908 z nedalekých Přešťovic sehrály hlavní úlohu v utkání proti diviznímu nováčkovi z Domažlic. Forvard Michal Chvosta (na snímku) vsítil první dva góly, výsledek pečetil třetí brankou záložník Jiří Benedikt. Strakoničtí před derby v Jankově přehráli svého protivníka po všech stránkách.

Domácí měli výborný začátek a již ve 3. min. se ujali vedení, kdy po centru P. Dolejše skóroval hlavou Chvosta. Hosté zahrozili za tři minuty, když gólman Charvát zlikvidoval střelu Manowetze. V 8. min. byl blízko k další trefě Chvosta, ale jeho střelu vykopl domažlický Mach z prázdné branky. Další šanci měl domácí záložník Benedikt, ale jeho muška byla nepřesná. Ve 33. min. špatně vyběhl brankář Charvát, ale hostující Bublík střílel vedle. V poslední minutě prvního poločasu vypálil bombu z levé strany P. Káník a střela lízla břevno.

I ve druhém poločase měli domácí více ze hry, hosté Charvátovu branku v začátku neohrozili. V 59. min. zvýšily Strakonice své vedení. U branky opět asistoval aktivní Petr Dolejš (na snímku) a jeho centr opět zakončil hlavou Chvosta. Po šesti minutách se domácí radovali potřetí. Akci střelce Chvosty zakončil Benedikt, který s přehledem zamířil za Mlezivova záda.

Hosté potom vše vrhli na útok a domácí toho využívali k rychlým protiútokům. Hrozil především P. Káník, ovšem jeho střely skončily vedle branky. Jediný úspěch zaznamenaly Domažlice deset minut před závěrem, kdy střelu obránce Strejce si srazil Zach do vlastní sítě. Ještě v 88. min. běžel sám z půlky hřiště domácí Cibulka a z velkého vápna trefil tyč.

Bylo to zasloužené vítězství Jihočechů, škoda, že střelba tentokrát nebyla přesnější, mohli vyhrát ještě větším rozdílem. Diváci i přesto byli s výkonem strakonického mužstva spokojeni.

Branky: 3. a 59. Chvosta, 65. Benedikt – 79. vlastní Zacha po střele Strejce.
Rozhodčí: Svoboda - Pospíšil, Hlaváč, delegát: Urban ŽK: 1:0 (Hovorka), rohy: 2:3, střely na branku: 7:2, vedle: 5:3, fauly: 20:8, ofsajdy: 5:7, diváků: 140.

Strakonice: Charvát - Hajdušek, Svoboda, Cibulka, Petr (25. Adam) - Zach, Benedikt, P. Káník, P. Dolejš - Chvosta (73. Koubek), Hovorka (66. M. Káník). Trenér Jaroslav Voříšek.

Domažlice: Mleziva - Strejc, Tesař, Vacek, Šmirkl - Černý, Mach, Šámal, Bublík - Mifek (85. Kubica), Manowetz. Trenér Miroslav Moravec.