19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Po sobotním utkání trenér Staroba vyřadil hráče Kostku z divizního kádru.

PÍSEK - Zápas jedenáctého kola fotbalové divize: FC Písek – FC Bzová 3:1 (0:0).

Před utkáním devátého Písku s jedenáctou Bzovou byl mezi oběma týmy rozdíl čtyř bodů, po jeho skončení však narostl již na sedm bodů ve prospěch mužstva od Otavy.

Na úvod samotného zápasu uctili  všichni přítomní na stadionu minutou ticha památku nedávno zesnulého dlouholetého píseckého kronikáře a bývalého funkcionáře klubu Jaroslava Malafy, a pak už se začalo hrát.

Lépe začali domácí, kteří si ve 2. min. vypracovali dva rohové kopy, ale bez patřičného zakončení. Ve 4. min. střílel z dálky Malý nad soupeřovu branku. V 5. min. zahrávali roh i hosté a písecký brankář Kučera si s ním snadno poradil.

V 7. min. zahrozil tvrdou střelou Nademlejnský a Kučera míč s obtížemi nadvakrát kryl.  Poté se z dálky zastřeloval Trantina, ale nemířil mezi tři tyče. Ve 12. min. mohl po Zušťákově hlavičce skórovat Holan, ale nic z toho nebylo. V 19. min. písecký gólman pádem zachránil před důrazným Krejčím. Ve stejné minutě pak na druhé straně hlavička Holana jen těsně minula Šilhavého branku.

Ve 24. min. domácím zatrnulo po Dubského trestném kopu, kdy míč prošel šestnáctkou, Kučera zaspal a balon se odrazil od levé tyče jeho branky zpět do pole. Ve 27. min. vypálil Hegenbart a Štěch hlavou odvrátil míč směřující do branky  na roh. Ve 32. min. dělovku Nademlejnského vytáhl Kučera parádně na roh. Za dvě minuty měl na svých kopačkách tutovku Čihař, ale sám proti Kučerovvi neuspěl, písecký brankář zachránil na roh. Hosté byli v tomto časovém úseku rychlejší, pohyblivější, lépe kombinovali a dostávali se do šancí. Ve 35. min. ro rohu střílel Ehl a Kučera byl opět na správném místě.

Po přestávce

Do druhého poločasu nahradil Kokštejn na levém kraji zálohy Hegenbarta, hra domácího týmu se zlepšila a s tím přišly i góly v soupeřově brance. V 55. min. přešel Malý přes hostujícího obránce a zblízka prostřelil brankáře Šilhavého – 1:0. V 67. min. po centru Šáchy střílel Pastyrik hned z první nad branku.V 73. min. měl slibnou příležitost Malý, ale špatně s ní naložil. Za dvě minuty brankář Kučera vychytal v gólové šanci Krejčího.

V 80. min. po pěkné akci Holana zvýšil Kuchař  na 2:0. V 86. min. vykopával Pastyrik míč těsně před brankovou čárou po střele Dubského za již překonaným Kučerou. V 88. min. po akci Malého se střelecky dočkal i kapitán domácího týmu Zušťák, který technicky přehodil gólmana Šilhavého a upravil na 3:0. Definitivní podobu výsledku dal v nastaveném čase (90. + 2) Dubský, jenž z trestného kopu prostřelil vše, co mu stálo v cestě a připravil Kučeru o čisté konto – 3:1.

Trenér domácího týmu Zdeněk Staroba: „Myslím si, že hlavně za výkon ve druhém poločase jsme si vítězství zasloužili. První poločas ale tak ideální nebyl. Prvních patnáct minut jsme si vytvořili dvě šance, ale neproměnili jsme je. Poté byl soupeř lepší, ve středu hřiště lépe kombinoval a vytvořil si tři slibné příležitosti, při kterých nás podržel brankář Kučera. Druhá polovina zápasu už byla v naší režii. Za stavu 1:0 jsme si vypracovali hodně šancí a brankář Šilhavý při některých z nich  svůj tým hodně podržel. Naštěstí jsme přidali ještě dvě branky. Soupeř korigoval až v samém závěru. S výsledkem i s hrou oslabeného týmu jsem spokojen. Musím však říci, že jsme v tomto utkání měli i dost fotbalového štěstí. Mrzí mě, že po  utkání jsme musel z kádru vyřadit hráče Kostku, který o poločase, kdy měl nastoupit, si začal klást určité podmínky. Tím u mě skončil.  Příští týden se bude připravovat s naším béčkem a půjde na tranfer listinu, protože s takovým hráčem již nebudu pracovat. V minulém zápase nechal mužstvo ve štychu a nyní se opět zachoval velice špatně, tak jsem se rozhodl takto.“

Fauly 12:5,  rohy 9:10, střely na branku 7:5, mimo 8:3, Žk 2:0 (Holan, Kokštejn), rozhodčí Pešek, přihlíželo 380 diváků.

Sestavy:

FC Písek: Kučera – Pšenička, Šácha, Kosobud, Pastyrik – Malý, Kuchař (86. Pobiš), Trantina, Hegenbart (46. Kokštejn) – Holan, Zušťák.

FC Bzová: Šilhavý – Čihař, Šindelář, Hrubý (46. Říha), Štěch – Nademlejnský, Větrovský, Kaufman, Dubský – Krejčí, Ehl.