15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Tři body trefil R. Vágner.

STŘÍBRO - V Přeboru Plzeńského kraje ve fotbalu zvítězil B. Stříbro s K. H. Bříza 2:1

Fotbalisté B. Stříbro získali v Přeboru Plzeňského kraje důležité body. Na domácím trávníku zvítězili v nastaveném čase brankou Vágnera 2:1.

Zápas sotva průměrné úrovně začal z obou stran opatrně. Přítomné diváky ´probudil´ až Vágner, který prošel od poloviny hřiště obranou soupeře jako nůž máslem, ale na polostřelu, polopřihrávku nedosáhl Cvachouček. Aktivní Cvachouček na sebe upozornil ještě v 16. minutě, kdy se proháčkoval v šestnáctce obranou keramiků, ale jeho opakované střely doslova na brankové čáře dvakrát zastavil Gadač. To už měl Baník územní převahu a hosté hrozili jen z ojedinělých, ale nebezpečných protiútoků. Ty ale většinou ztroskotávaly na špatné finálové přihrávce. Ve 20. minutě utekl obraně Vágner a nezištně přihrál Vachoučkovi. Ten trestuhodně mířil vedle branky. Uhlířova střela skončila nad brankou a průnik Vágnera skončil po zásahu gólmana Mizery rohovým kopem. To běžela 36. minuta a po jeho zahrání vyskočil nejvýše Houdek. Brankář Mizera bravurním zákrokem vytěsnil jeho hlavičku nad břevno. Těsně před odchodem do kabin spálil tutovku P. Andrle.

Po přestávce, hned v první minutě, nevyužil zaváhání Mizery stříbrský Bednář, ovšem o dvě minuty později se už domácí dočkali. Uhlíř posadil míč ´na tkaničku´ P. Andrleho a jeho střela pod tělem vybíhajího Mizery znamenala vedení – 1:0. Baník po vedoucí brance ovládl hru a měl jasně navrch. O to více šokující byla ojedinělá akce hostů a šťastná střela Chocholatého, která zapadla do sítě – 1:1. Domácí se pak chvíli vzpamatovávali z nečekaného úderu. V 65. minutě střílel Jareš vedle, na druhé straně dopadl stejně pokus Kohouta. V 67. minutě skončila střela Kertise za přis〜pění gólmana na tyči a domácí se nadechovali k dalšímu náporu. Střely Mičky a Jareše se však mezi tyče nevešly a další slibné útoky skončily nepřesnou přihrávkou. V 76. minutě viděl druhou žlutou kartu domácí Kertis a musel předčasně pod sprchy. Hosté ucítili šanci a střelu Rozmary kryl Józa. V nervozním závěru viděli ještě dva hráči Horní Břízy po dvou žlutých kartách také červenou a od momentu, kdy bylo signalizováno šest minut nastavení, se hrálo před brankou hostů. Běžela druhá minuta a Jareš poslal do šestnáctky míč, na který se naběhl Vágner a hlavou zajistil Baníku tři body. Vedení si domácí už do konce zápasu s přehledem pohlídali.

Poločas: 0:0. Branky: P. Andrle, Vágner – Chocholatý. Rozhodčí: Legát – Štokl, Lukáš. ŽK: 2:8. Vyloučení: 1:2 (76. Kertis – 83. Kohout, 88. Štefánek). Diváci: 200.

STŘÍBRO: Józa – Andrle, Uhlíř, Jareš, Cvachouček (69. Hřebík), Mička, Kertis, P. Andrle (88. Kasl), Bednář, Houdek, Vágner. Trenér Tůma.

Trenéru B. Stříbro Milanu Tůmovi se po utkání hovořilo daleko lépe než jeho protějšku.

„Utkání hrozilo remízou, ale nezaslouženou, protože jsme měli hromadu šancí. Dnes jsme z nich góly nedávali. V závěru se k nám přiklonilo štěstíčko. S výsledkem jsem spokojený, mám ale výhrady k naší obranné fázi. Rozhodující jsou ale v tomto momentě tři body,“ hodnotil utkání stříbrský lodivod.

Asistent trenéra K. Horní Bříza Josef Kohout byl po utkání hodně zklamaný. „Hráli jsme špatně. Náš výkon byl hodně slabý. My si sem přijeli pro body. Pokud ale neporazíme Stříbro, tak v přeboru nemáme co dělat,“ zazněla tvrdá slova na adresu jeho svěřenců. „Kluci jsou momentálně dole. Nevěří si, což se odráží na jejich hře a na neproměňování šancí,“ zakončil už mírněji svoje hodnocení zápasu Kohout.