Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStopér Černý zachránil cenný bod.

Dvacet minut před koncem divizního duelu mezi vejprnickou Slavií a vedoucím Královým Dvorem si Černý z obrany naběhl na rohový kop Křena a hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1.
Byl to už sedmý gól osma­dvacetiletého stopera v letošní sezóně. „Jeho hra je pro nás nesmírně cenná. Je oporou de­fenzívy, navíc se dokáže dostat do šance a také ji dokáže pro­měnit," pochvaloval si výkony opory svého týmu vejprnický trenér Jaromír Mysliveček.
Sobotní duel však jeho svě­řenci nezačali vůbec dobře. Už v šesté minutě brankář Hajž­man vyrazil míč a Petr Doch­tor ho přes dva obránce dora­zil z metru do sítě. A Králův Dvůr zlobil dál, hlavně rychlé útoky po stranách hřiště byly nebezpečné. „Dostali jsme ne­šťastný gól a museli bránit. Hráči se doslova obětovali pro defenzívu a směrem dopředu to bylo z naší strany špatné," konstatoval Mysliveček. Čekalo se, že Králův Dvůr bude na trávníku ve druhé pů­li kralovat a dotáhne utkání do vítězného konce. Obraz hry se však překvapivě vyrovnal. „Do hry jsem poslal útočnější typy hráčů. Příchod Švehly i Křena naší hře pomohl a na­konec se nám podařilo vyrov­nat," pochvaloval si trenér. Remíza s kvalitním a vyspě­lým soupeřem má pro Vejpr­nice i v domácím prostředí svoji cenu, přesto ji Jaromír Mysliveček nepřeceňuje. „Je to pro nás hodně důležitý bod, ale po tom, co se hosté rychle ujali vedení, nás asi trochu podcenili. Hráli jen na jistotu, a když se nám podařilo vyrov­nat, tak teprve potom začali být hodně nebezpeční, ale to už jsme plichtu udrželi."
Vejprnice však utrpěly v hráčském kádru další ztrátu. K dlouhodobě absentujícímu tvůrci hry Kyklhornovi přibyl na marodku Koštál, další, ze zkušených hráčů. „Zřejmě má poraněný sval a to může zna­menat stop do konce podzimu. Znamená to nasazovat mladé hráče," říká vejprnický lodi­vod.
Přes všechny problémy za­tím drží Vejprnice střed ta­bulky. „Dnes kluci zaslouží opět pochvalu za bojovnost. Byl to kolektivní výkon," chválil trenér. V dalším kole jede Slavia na horkou pracha­tickou půdu. „Tam to bude hodně těžké," dodal.

Pavel Hochman

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.