Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALLegenda školí mladé brankáře.

Vybrali si post branká­ře a mezi třemi tyčemi chtějí něco dokázat. Pomoci v cestě vzhůru může dvanácti nejta­lentovanějším fotbalovým brankářům Plzeňského kraje (ročníky 1993-1996) i třídenní soustředění v Dýšině.
Od včerejška do zítřka ab­solvují šest tréninkových jed­notek na trávníku a několik hodin teorie, taktiky či rozbo­rů u videa, kdy mohou v akci vidět nejlepší gólmany světa.
Brankářský kemp pro talen­tované brankáře pořádají bý­valý ligový gólman Jiří Krbe­ček s kolegou Petrem Huttou ve spolupráci s Viktorií Plzeň v Dýšině už podruhé. A stejně jako vloni přijel na jeden den mezi talenty i legendární brankář Ivo Viktor.
„Smyslem kempů je už na začátku podchytit ty nejlepší brankáře v regionu. Pomocí takových akcí se potom daří objevovat talenty, které potom trenéři zvou na ukázkové tré­ninky. Získává se tak i pře­hled o výkonech gólmanů z klubů nižších soutěží. Myslím, že Jiří Krbeček a Petr Hutta odvádějí velmi dobrou práci," chválí své kolegy Ivo Viktor, třiašedesátinásobný českoslo­venský reprezentant a mistr Evropy z roku 1976.
„Rád jsem přijal od Jirky Krbečeka pozvání do Dýšiny. Tak trochu mu oplácím jeho pomoc při kempech adeptů re­prezentace, které vedu dva­krát do roka střídavě v Če­chách a na Moravě," dodává brankářská legenda.
Podle Jiřího Krbečeka je o třídenní kemp mezi mladými gólmany v Plzeňském kraji velký zájem. „Pravidelně se nám hlásí kolem třiceti dětí. My vybíráme dvanáct nejlep­ších," vysvětluje Jiří Krbeček, trenér brankářů mládeže FC Viktoria Plzeň.
„Je to tu bezvadné, moc si vážím toho, že se mohu srazu brankářů zúčastnit. A když vám předává zkušenosti tako­vá osobnost, jakou je pan Vik­tor, nic lepšího vás nemůže po­tkat," říká čtrnáctiletý bran­kář Viktorie Plzeň Radek Mi­nich, který je odchovancem tachovského fotbalu.
V listopadu se zúčastní srazu nejlepších brankářů z celé re­publiky, která vede právě Ivo ­Viktor. Z nich se potom vybe­rou brankáři pro reprezentaci ČR do 15 let.
„Těší mne, že jsem takovou šanci dostal. Konkurence bude veliká, ale já o možnost dostat se do reprezentace budu bojo­vat, co bude v mých silách," říká odhodlně Radek Minich.
O mladé fotbalisty je v Dýši­ně dobře postaráno. „Máme k dispozici perfektně připrave­nou hrací plochu, na úrovni je i strava a ubytování," pochva­luje si Jiří Krbeček. Program v Dýšině zpestří mladým gólmanům i dnešní beseda s brankářem Viktorie Plzeň. „Podělit se o své dojmy přijede do Dýšiny brankářská jednička Viktorie Michal Da­něk," upřesňuje Jiří Krbeček.

Václav Vacek

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.