17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Vítěznou branku dal v nastavení Pastyrik.

PÍSEK/KLATOVY - Desáté kolo fotbalová divize: FC Klatovy – FC Písek 2:3 (1:0).

V dalším mistrovském utkání na západě Čech chybělo Písku hned sedm hráčů z kádru, přesto tým od Otavy předvedl fotbal, na který se dalo rozhodně dívat.

Do utkání nastoupila za hosty nová posila, Kuchař (hostování z Dobříše). Domácí celek v úvodu zápasu ohrozil píseckou branku především z několika trestných kopů, které však hostující obrana spolehlivě vyřešila. První příležitost Písku měl v 10. min. Moravec, který pronikl s míčem až do vápna, ale tam už nestačil zakončit.

Ve 20. min. se rozrostla marodka hostí o dalšího hráče. V tvrdém souboji si Moravec poranil kotník a do hry musel jít  Hegenbart. Po tomto střídání se hosté dostali do dvou slibných příležitostí. Nejdříve Kuchařova střela z hranice šestnáctky šla těsně  nad branku, a Holanovi nedovolili domácí ve vápně zakončit. Ve 30. min. zahrávali domácí rohový kop, odražený míč se dostal k Zedníkovi, který prostřelil klubko bránících hráčů před brankářem Kučerou a bylo to 1:0.

Po této brance hosté přidali na důrazu a bojovnosti a měli několik šancí ke srovnání stavu. Tu největší měl těsně před koncem poločasu Zušťák, jehož hlavička po příliš prudkém centru Pšeničky skončila nad domácí brankou bezmocného gólmana Míčky.

Druhý poločas začal lépe Písek. Již ve 47. min. pronikl Malý do vápna, kam mu nabíhali zcela volný Zušťák s Holanem, ovšem jeho přihrávka je nenašla. Hosté zatlačili soupeře do obrany a dočkali se zaslouženého vyrovnání.V 62. min. se Hegenbart uvolnil na pravém křídle, jeho přetažený centr našel u levé tyče nabíhající Pastyrika a ten hlavičkou skóroval – 1:1.

Tlak píseckých fotbalistů nadále pokračoval, Malý si na vápně narazil se Zušťákem a střelou k tyči dostal v 77. min. hosty do vedení – 1:2. Bohužel pro  Jihočechy, o tři minuty později domácí  Hanzlík srovnal na 2:2.

Poté se začalo hrát nahoru dolů, obě mužstva chtěla strhnout vedení na svou stranu. V 90. min. došlo k poslednímu střídání na straně hostí, když Holana nahradil hrající trenér Staroba. A poslední tři minuty nastavení se odehrály zcela v jeho režii. Nejprve si došel u levé postranní čáry pro faul, sám pak rozehrával trestný kop tak dlouho, až dostal od rozhodčího žlutou kartu. Když pak konečně rozehrál, našel ve vápně Pichlíka, jeho hlavička skončila na tyči a odražený míč dopravil v poslední minutě nastavení do sítě Pastyrik – 2:3. Štěstí tentokrát přálo lepšímu Písku, který si odvezl již desátý bod ze hřiště soupeře.

Žk 2:5, rozhodčí Aubrecht, 300 diváků. Sestava Písku: Kučera – Pšenička, Šácha, Kosobud, Pastyrik – Kuchař (80. Pichlík), Malý, Trantina, Moravec (20. Hegenbart) – Zušťák, Holan (90. Staroba). Trenér Zdeněk Staroba.