11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Cábelíci prodloužili vítěznou sérii.

KRÁLŮV DVŮR-Fotbalisté Králova Dvora prodloužili svou vítěznou sérii.V prvním poločase utkání s Prachaticemi sice cábelíci nepodali příliš dobrý výkon, po změně stran ale bylo na hřišti k vidění jen jedno mužstvo.

Kr. Dvůr – Prachatice 3:1

Fotbal, divize A

V poměrně vyrovnaném prvním poločase příliš k vidění nebylo. Na střelu domácího Červenky z úvodní minuty odpověděli hosté kontrem, na jehož konci Košík z voleje branku těsně minul. Nejzásadnější moment prvního poločasu přišel ve 13. minutě, kdy dostal Spurný krásnou přihrávku za obranu a tuto tutovku křižnou střelou proměnil – 1:0. Poté se hrálo dlouho ve středu hřiště bez větších náznaků šancí.

Po změně stran již domácí na hřišti jasně vládli. Přispěla k tomu hned 47. minuta, kdy Frnoch v rohu šestnáctky nakopl Kučeru a nařízenou penaltu proměnil Červenka – 2:0. V 52. minutě se pak ke střele dostal prachatický Češka a Mojžíš se musel hodně natáhnout, aby jeho pokus vyrazil. To ale bylo na dlouhé minuty od hostů vše. V 59. minutě uviděl po druhé žluté prachatický Češka červenou kartu a početní výhodu domácí využili již po šesti minutách.

Petr přetáhl trestný kop na zadní tyč, odkud Bláha vrátil míč před branku a Kučera zblízka hlavou upravil na 3:0. V následných minutách si domácí vytvořili dvě velice dobré šance, Klička s Mrštinou ale na Dudka nevyzráli. Naopak v 78. minutě se hosté dočkali po sérii trestuhodných chyb v domácí obraně snížení, když se Slípkova střela od břevna odrazila za Mojžíšova záda – 3:1. Hned po rozehrání mohli domácí definitivně pojistit své vedení. Červenka přihrál zcela volnému Mrštinovi, který ale branku těsně minul. Gólem neskončila ani tutovka Červenky, kterému střela z osmi metrů nesedla. Cábelíci tak zvítězili 3:1.

Branky: 13. Spurný, 48. Červenka z pen., 65. Kučera – 78. Slípka. ŽK: Bláha, Petr, Klička – Češka, Koršala, Janoušek. ČK: 59. Češka (Pr.). Rozhodčí: Chládek M. Poločas: 1:0. Diváků: 300.

Králův Dvůr: Mojžíš – Petr, Vlček, Podzemský, Bláha – Šindelář (73. Mrština), Klička, Červenka, Spurný (63. Fulín) – Dochtor (75. Brož), Kučera.

Tatran Prachatice: Dudek – Bednář, Nitranský (65. Kašák), Vízek (46. Ryšánek), Kováčik (46. Janoušek), Toncar, Koršala, Slípka, Frnoch, Češka, Košík.

V prvním poločase jsme hráli hodně špatně, má jasno Kučera

Cábelíci sice zdolali Prachatice 3:1, v prvním poločase ale nehráli nic extra. „V první půli jsme sice vedli 1:0, ale hráli jsme hodně špatně, individuálně, byl to nekolektivní výkon,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera. Po změně stran domácí napravili svou reputaci. „Druhou půli se to zvedlo a myslím, že jsme spravedlivě dali i branky a vyjádřili jsme převahu, i když jsme mohli dát více gólů, ale takovou tou laxností jsme to neproměnili,“ podotkl Kučera.

Domácím hodně pomohl faul prachatického Frnocha, po kterém ve 47. minutě kopali penaltu. „Byla výhoda, že nás faulovali hned v první minutě. Mančaft se uklidnil a za stavu 2:0 se hraje přece jen jinak,“ podotkl trenér Kučera, který byl nakonec spokojen. „Hoši to zachránili ve druhé půli, takže celkově jsem s výkonem a samozřejmě i s výsledkem spokojen,“ dodal Kučera.

Komise zrušila kontumaci utkání

Menší radost v králodvorském táboře vládla po rozhodnutí odvolací a revizní komise ČMFS, která zvrátila rozhodnutí disciplinární komise a zrušila kontumaci utkání Domažlice – Králův Dvůr. „Vyjádření odvolací a revizní komise jsem ani ve snu nečekal, ale názorně ukázali, že ve fotbale levá ruka neví, co dělá prává ruka,“ uvedl trenér Kučera, kterého také mrzlo, že u tohoto jednání nebyl nikdo z králodvorského klubu přítomen. „Jsme zklamaní, že nás k tomu nepřizvali, nebo přizvali dopisem pozdě. To hovoří samo za sebe. Mohli napsat mail, zavolat. Takže se rozhodlo o nás bez nás,“ podotkl trenér Králova Dvora, který dodal, že Králodvorští se rozhodně nehodlají vzdát. „Samozřejmě, že to tak nenecháme. Určitě se budeme odvolávat. Jsem přesvědčen, že to rozhodnutí se zvrátí,“ uvedl trenér Kučera, který vzápětí navázal. „Když se někdo podívá do pravidel, tak to je jednoznačné pochybení domácích. Naprosto spravedlivá kontumace. Řád hovoří jasně, začalo se dvacet sedm minut po začátku, úplně bez diskusí,“ dodal na závěr  Kučera.