16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Bzová nestačila na Žižkov B.

HOŘOVICE-Dres Bzové po delší době oblékl opět Martin Nademlejnský, který přišel na hostování ze Zdic a v utkání si nevedl špatně. Z vítězství se ale domácí neradovali, hosté totiž přijeli k utkání posíleni o několik hráčů A mužstva.

Bzová – Žižkov B 0:2

Fotbal, divize A

V prvních minutách domácí zahrozili třikrát z rohů, ale žižkovská obrana si vždy poradila. Poté se hrálo převážně na branku domácích. Domácí byli pod stálým tlakem, ale soupeře do vyložených šancí příliš nepouštěli.

Výjimkou byla 18. minuta, kdy obrana Bzové nechala příliš volného prostoru 1. ligou ostřílenému Švancarovi, který nedal brankáři Šilhavému šanci – 0:1. I nadále měli hosté převahu, ze které ale toho příliš nevytěžili. Naopak ve 29. minutě mohlo být vyrovnáno. Bežo uvolnil Ehla, kterého ale vychytal Kolář. Ve 34. minutě hosté upravili na 0:2, když Švancarův centr na zadní tyči usměrnil hlavou do branky Novák.

Po změně stran se domácí částečně zvedli, gólu se ale nakonec nedočkali. Domácí hráči se ale častěji dostávali před brankáře Koláře. Jako první zahrozil Nademlejnský, jehož průnik a následnou střelu ale brankář Žižkova zlikvidoval. Na druhé straně se do úniku dostal Švancara, Šilhavý se ale vyznamenal. V 65. minutě se pak dostal ke střele Kaufman, Koláře ale nepřekvapil. A Když se neujala ani střela Větrovského z úhlu, skončil zápas výsledkem 0:2.

Branky: 18. Švancara, 34. J. Novák. Rozhodčí: Janíček. ŽK: Ehl, Bežo - Votava, Kopic, Novák, Švancara, Bláha. Poločas: 0:2. Diváků: 200.

Bzová: Šilhavý – Bežo, Šindelář (73. Čihař), Říha, Štěch, Nademlejnský, Ehl, Větrovský, Kaufman, Dubský, Krejčí.

Žižkov B: Kolář – Votava, Biško, Kopic (45. Lancz), Walter (74. Trutnovský), Šimr, Novák, Knobloch, Švancara (73. Petr), Blaha.

Kvalita byla na straně Žižkova, uznal Beznoska

V sobotním utkání hostila Bzová Viktorii Žižkov B, které patřila před tímto zápasem v divizní tabulce třetí příčka. Hosté navíc přijeli hodně posíleni. „Hlavně v první půli bylo vidět, že útok Žižkova je složen z hráčů A mužstva. Švancara a  Bláha, to je ligovej útok,“ uvedl trenér Bzové Miloš Beznoska.

Před hráči zvučných jmen měli domácí velký respekt. „Kluci se z toho doslova podělali,“ podotkl Beznoska, jehož svěřenci po změně stran předvedli zlepšený výkon. „Ve druhé půli jsme se trošku zvedli, ale kvalita byla dnes jasně na straně Viktorky Žižkov,“ uznal sportovně trenér Bzové, který dodal, že hosté umí zahrát i lépe než v Hořovicích. „Viděl jsem je dvakrát. U nás hráli nejhroznější fotbal, ale vyhráli zaslouženě,“ dodal Miloš Beznoska.