14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Série Jiskry bez porážky skončila na hřišti Sparty.

DLOUHÝ ÚJEZD - V okresním derby 1. B třídy zvítězila Sp. Dlouhý Újezd s J. Bezdružice 3:0 (1:0)

V osmém kole 1. B třídy zajížděla dosud neporažená Jiskra Bezdružice na hřiště lídra soutěže Sparty Dl. Újezd. Domácí jí připravili první porážku v poměru 3:0.

Průběh zápasu ovlivnila situace z páté minuty, kdy byl vyloučen za nedovolený zákrok hostující brankář Londa. Ve druhé minutě zahrával domácí Veleta trestný kop a míč skončil na břevně. Na místo Londy musel do brány Holík, který hned co nastoupil, vyrazil střelu domácích a následně zneškodnil nadvakrát šanci Tomáše Bukvy. Sparťané se usadili na půli hostů a bylo pouze otázkou času, kdy se brankově prosadí. Ve 20. minutě dobrou střelou protáhl Holíka domácí Veleta. Hned po něm přestřelil Sňozík. Potom dali o sobě vědět Tomáš Bukva a znovu Sňozík. Jiskra byla pod stálým tlakem. Až ve 32. minutě slabě z otočky střílel Gengel. Následně utekl domácí obraně nejlepší hráč hostí Tomáš Blažek, ale sparťané odvtátili se štěstím na roh. Tři minuty před koncem poločasu Zeman uvolnil Tůšu a Sparta vedla – 1:0.

Po změně stran začali lépe domácí. Střídající Šašek hlavičkoval těsně vedle. Hosté jakoby se semknuli a začali hrát svůj fotbal. Gengel slabě hlavičkoval do náruče zkřehlého Mrázka. Po něm Bastl opět hlavou těsně vedle. V 63. minutě chybovala Jiskra v obraně a kapitán Zeman skóroval – 2:0. Pak na chvíli vzplanuly emoce u střídaček obou týmů, ale na vině bylo několik nepřesností rozhodčího L. Kříže. Netrestal ostřejší zákroky, ale hra se naštěstí uklidnila. Nastal mír i na lavičkách týmů. V 69. minutě našel Zeman Tomáše Bukvu a ten svým premiérovým gólem v dresu Sparty stanovil konečný výsledek - 3:0. Závěr už se dohrával v poklidu. Šanci měl hostující Houser a střele Lukáše Blažka zabránil skluzem Kozák.

Rozhodčí: L. Kříž. ŽK: 3:2 ČK: 0:1 (5. Londa). Diváci: 130.

DL. ÚJEZD: Mrázek - Sňozík, L. Marek, J. Švábek, Tribula, Stoklasa, Veleta, Zeman, Tůša, Jakub Bukva, T. Bukva. Střídali Kozák a Šašek. Trenér Sobotík.

BEZDRUŽICE: Londa - Komárek, T.Blažek, Bastl, Gengel, Kalista, L. Blažek, Hvízdal, M. Sládek, M. Blažek, Svoboda. Střídali Holík, Houser a J. Sládek. Trenéři Gengel a Jaroš.

Radek Sobotík, trenér Sparty – „Utkání ovlivnilo brzké vyloučení hostujícího brankáře. Převahy jsme využili bohužel až v samotném závěru první půle. Hra byla místy tvrdá, ale jinak se hrálo se korektně. Ve druhé půli jsme byli jasně lepší. Hráli jsme s větší vůlí po vítězství, více kolektivněji. Musím pochválit i hráče z lavičky, bylo to vítězství celé party. Děkuji rovněž divákům za skvělou fotbalovou kulisu.“

Václa Jaroš, trenér Jiskry – “Utkání ovlivnilo vyloučení brankáře Londy v samotném úvodu utkání. Potom už naše hra neměla koncentraci, Sparta toho využila a vyhrála zaslouženě.“

Tomáš Bukva (střelec prvního gólu za Spartu) – “Výborný zápas. Tvrdý a hraný s velkým nasazením. Jezdilo se nahoru dolů celých 90 minut. Soupeř ukázal svoje kvality.“

Tomáš Blažek (hráč J. Bezdružice) – “Rozhodlo brzké vyloučení našeho gólmana. Chtěli jsme uhrát alespoň bodík, ale to se nepodařilo. Máme velkou marodku, chybí nám mnoho hráčů, domácí vyhráli zaslouženě.“