15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Senco Doubravka - Jiskra Domažlice 2:4 (1:2).

Jiskra Domažlice v týdnu získala zpět tři body ze zápasu se Dvorem Králové, když Odvolací a revizní komise ČMFS zrušila rozhodnutí Disciplinární komise ČMFS, ponechala v platnosti výsledek dosažený na hřišti (2:0) a Jiskru potrestala za opožděný začátek zápasu pokutou 15.000.-Kč. Tato zpráva se pozitivně odrazila i na psychice hráčů, kteří nastupovali v sobotu na půdě posledního celku – Senca Doubravka.

V nepříliš pohledném zápase byli většinu času lepší a aktivnější hráči Jiskry, kteří si vytvořili kromě gólových i několik další střeleckých příležitostí, které však neproměnili. V kádru Jiskry nastoupila nová ofenzívní posila Miroslav Manowetz, který přišel na hostování ze Sušice.V úvodu zápasu zahrozil domácí Faist, ale jeho střela z 18 metrů minula pravou Mlezivovu šibenici. Hosté odpověděli tím nejlepším způsobem: v 6. minutě rozehrál Šámal rohový kop, na míč si naskočil v chumlu domácích obránců i Tesař, který jej hlavou usměrnil z malého vápna za záda brankáře Šilhánka – 0:1. Vzápětí by střídán domažlický Váchal, který byl při tvrdém zákroku zraněn a místo něj nastoupil na trávník Mach. O dvě minuty později rozehrál tr. kop ze 20 metrů domácí Novák, ale Mlezivovu branku přestřelil. Stejně se dařilo i jeho spoluhráči Švecovi, který se dostal ve 13. minutě ke střele ze střední vzdálenosti. Na druhé straně zatáhl míč zleva po Šámalově přihrávce Šmirkl, ale domácí brankář včasným vyběhnutím rodící se velkou šanci zmařil. V 18. minutě poslal hostující Šot přes hlavu přihrávku na Bublíka, ten tísněn dvěma domácími zadáky vystřelil ze 17 metrů nad plzeňskou branku. O čtyři minuty později poslal Bublík dopředu Šota, který se dostal po levé straně až k brankové čáře, zpětnou přihrávku zachytil až na šestnáctce Černý, ale jeho volej stačili domácí zadáci zblokovat. Když si ve 23. minutě s nedůraznou Manowetzovou střelou z 15 metrů poradil bez problémů domácí gólman Šilhánek, přišla 27. minuta, kdy Černý poslal dopředu Šota, ten byl v pok. území v souboji stažen k zemi, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. O pouhou minutu později musel domácí brankář daleko z brány, aby hlavou odvrátil míč před nabíhajícím Bublíkem. Ve 31. minutě našel Bublík nabíhajícího Šota, ten se dostal proti domácímu brankáři a střelou ze 14 metrů zvýšil na 0:2. Domažlice byly v těchto fázích hry jasně lepším celkem a mohly ještě zvýšit, ale když domácí obránce Novák přizvedl hlavou míč k Šotovi, skončila jeho střela volejem z šestnáctky jen těsně vedle levé Šilhánkovy tyče. Nedáš-dostaneš opět platilo, když ve 45. minutě špatně přikryl dopadající vysoký míč Tesař, k němu se dostal domácí Švec a přeloboval vybíhajícího Mlezivu – 1:2. Hostující gólman se při zásahu zranil a do druhého poločasu jej střídal Pejsar.

Ve druhém poločase domácí hru opticky vyrovnali, ale v útočné fázi příliš nebezpeční nebyli. Ve 47. minutě poslal Šámal dopředu hostujícího Černého, ale jeho centr zprava prošel malým vápnem a skončil v autu za vzdálenější tyčí, aniž na něj někdo dosáhl. O dvě minuty později poslal Šámal dopředu Šota, ten byl v pokutovém území faulován Novákem a nařízený pokutový kop proměnil Černý – 1:3. V 58. minutě poslal dopředu Bublík Černého, ale jeho střela z 16 metrů byla zblokována. Na druhé straně zatáhl míč domácí Bešta, přistrčil jej na Švece, ale Pejsar včasným vyběhnutím šanci zmařil. V 62. minutě se po pravé straně rozběhl domácí Šuranský, stačil odcentrovat a bránící Šmirkl míč tečoval Pejsarovi do protipohybu k bližší tyči – 2:3. O dvě minuty později skončil Vackův tr. kop z 25 metrů nad domácí brankou a v 67. minutě rozehrál Šámal tr. kop přesně do pohybu Černého, ten se dostal zprava sám proti Šilhánkovi a střelou ze 14 metrů zvýšil na 2:4. Domácí poté přidali, do ofenzívy šel místo obránce Formana zkušený a vysoký Smejkal, ale hře chyběla myšlenka a zhuštěná obranná hráz domažlických je do šancí nepustila. Pejsar bez problémů kryl pokus Nováka ze střední vzdálenosti, poté trefil Pondělík z tr. kopu jen zeď hostujících hráčů a v 80. minutě po Tesařově hlavičce míč před domácím Švecem zachytil Pejsar. Hosté si pak poradili i s tr. kopem Šuranského a naopak v 83. minutě zahrozili, když Manowetz našel Bublíka, ale ten zamířil ze 20 metrů nad domácí branku. Poté byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Faist. Pět minut před koncem pronikl po pravé straně domácí Šuranský, ale jeho centr, usměrněný nedůrazným volejem Smejkala, zachytil Pejsar. Poslední šanci změnit výsledek měli hosté v 87. minutě, kdy Vacek poslal dopředu Kubicu, jehož střelu zleva nejprve jeden z domácích srazil a míč směřující k tyči musel Šilhánek vytěsnit na roh. To bylo v zápase vše a hosté si zcela zaslouženě odvezli tři body.

Diváků 180, ŽK: 2:6, ČK: 0:1.

Sestava Doubravky: Šilhánek – Pondělík, Lisý, Novák, Forman (64. Smejkal) – Šuranský, Šmrha, Faist, Bešta – Kočí, Švec. Trenér: Ivan Kovács.

Sestava Domažlic: Mleziva (46. Pejsar) – Strejc, Tesař, Vacek, Šmirkl – Černý, Váchal (6. Mach), Šámal, Bublík – Manowetz, Šot. Trenér: Miroslav Moravec.