Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBAL



V derby s Pískem se v lepší formě předvedly Strakonice.

PÍSEK/STRAKONICE - Trenér Strakonic Voříšek: Byli jsme lepší. Útočník Písku Zušťák: Trápíme se.
„Jsme lepší než Strakonice,“ řekl před divizním derby Písek – Strakonice útočník domácích Jan Zušťák. Utkání však ukázalo, že momentálně jsou v lepší formě Strakoničtí, kteří zvítězili 3:1 (1:0).

„Strakonice vyhrály zaslouženě, k čemuž jim gratuluju. Působí kompaktně, víc bojovaly a daly do hry srdíčko,“ prohlásil Jan Zušťák.
Hosté byli hodně motivovaní, chtěli dokázat, že jsou lepší. „Hráči splnili, co jsme si řekli. Honzu Zušťáka zdvojili stejně jako Siegla ve Voticích. Výborný byl také Malý, ale i toho jsme dokázali uhlídat. Kromě hluché patnáctiminutovky po druhém gólu jsme jinak byli lepší,“ chválil si trenér vítězů Jaroslav Voříšek.

Co rozhodlo?

Hodně důležitý byl první gól, který dal Chvosta v 18. minutě. „První gól byl jasně Petra Dolejše, který obešel dva hráče a předložil výborně Chvostovi na malé vápno. Petr se ukázal ve velmi dobrém světle,“ dodal kouč. To potvrdil také Zušťák. „Připravovali jsme se na Petra Dolejše a na Patrika Káníka. A ti dva na nás stačili,“ zmínil  nejlepší hráče soupeře.

Druhou branku přidali hosté krátce po obrátce, kdy se trefil Hajdušek. „Byl to uklidňující gól, možná ale až moc. Zatáhli jsme se, zvolnili a soupeř snížil. Za tohoto stavu měl dobrou příležitost Zušťák, ale překopl. To pravé uklidnění přišlo až po třetím gólu,“ stručně shrnul druhý poločas Voříšek.
„Nevydařila se nám první půle a vstup do druhé. Druhý gól nás srazil do kolen. Strakonická obrana byla velmi dobrá, nedařilo se nám prosadit se. Dostali jsme se ke dvěma třem centrům. To je k zamyšlení...“ zdůraznil Zušťák.

Závěrečný gól zaznamenal Patrik Káník, kterého nemělo do hry údajně pustit zranění.

„Patrika jsem viděl až před zápasem. Zlepšilo se to tak, že mohl nastoupit. Kotník měl ale  ještě v sobotu modrý, nateklý,“ vysvětlil trenér. A v jakém světle se předvedl Písek?

„Myslel jsem si, že předvede lepší hru a bude chtít potvrdit předchozí výhru v Jankově. My jsme ale hráli disciplinovaně a byli jsme lepší.“ Jan Zušťák ví to samé. „Trápíme se už třetí čtvrté utkání v řadě. Každý musíme začít od sebe. Problém je v psychice. Začínáme hrát, až když dostaneme góly. To je pozdě,“ podotkl. 

Exstrakonický hráč nastoupil proti „svým“ už během působení v Prachaticích. Jenže derby Písku se Strakonicemi má úplně jinou příchuť. Jak jej kanonýr prožíval?

„Těšil jsem se moc. O to víc jsem zklamaný, doteď jsem neskousl prohru,“ vylíčil.  

Miloš Vrátný

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.