Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTatran porazil Horažďovice 1:0.

PRACHATICE - V dalším kole fotbalové divize zajížděl do Prachatic tým z Horažďovic. Oba soupeři se setkali již těsně před sezonou v Poháru ČMFS a postup si vybojovali Západočeši.

Prachatice - Horažďovice 1:0 (0:0). Soupeř představil nejsilnější kádr, jaký mohl, přesto Tatran na hřišti dominoval. „Čekal jsem, že nastoupí v nejsilnější sestavě. Upozorňoval jsem kluky, že budou mít silný střed pole a budou hrát míče na Smíška. To se potvrdilo, ale my to dokázali eliminovat. Ve druhém poločase nám pomohlo, že dal soupeř Smíška do obrany a jeho útok se tak otupil. Osobně si myslím, že kádr, jaký mají Horažďovice, má určitě na víc, než prostředek divize,“ říká prachatický trenér Veselý a doplňuje: „My potřebovali nutně bodovat. Příští kolo jedeme do Králova Dvora a potřebovali jsme si zvednout sebevědomí.“

Útočná aktivita

Prachatičtí od začátku vsadili na útočnou aktivitu a navíc se vyvarovali chyb, které je v minulých zápasech stály body. „Samozřejmě těší, že jsme soupeře přehrávali, ale pořád tomu něco chybí. Dokážeme se dostat do šancí, ale kluci je nemohou proměnit. Vidím to v nezkušenosti. V tréninku se věnujeme kombinaci do zakončení, ale při zápase jako bychom měli svázané nohy. Někdy se až moc kombinuje na úkor tvrdého zakončení. Měli jsme dalších minimálně pět tutovek. Jen sám Košík, který byl na hřišti dvacet minut, mohl rozhodnout, když měl tři jasné šance. Dát druhý gól, tak by se soupeř asi složil, ale to se nepodařilo,“ hodnotí zápas Josef Veselý.

Spokojenost

Přestože mohli přidat domácí další branky, může být trenér s předvedenou hrou spokojen. Tu ocenili i diváci, jen škoda, že jich opět přišlo hodně málo. „Doufám, že naše hra nyní fanoušky přiláká. Za čtrnáct dní hrajeme již v neděli odpoledne, a tak doufám, že to bude pro lidi nový impuls,“ věří trenér Veselý a dodává k dalšímu programu: „Jak jsem již zmínil, nyní jdeme do Králova Dvora a pak nás čekají dva zápasy doma s Doubravkou a Vejprnicemi.

Vladimír Klíma

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.