16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Drtivý tlak FC přišel pozdě.

STŘÍBRO -  K důležitému utkání krajského přeboru nastoupili v neděli fotbalisté FC Rokycany ve Stříbře.  Domácí využili oslabení našeho týmu i jeho bezkrevného výkonu v první půli a zvítězili 3:1  po poločase 2:0.

K dlouhému zástupu absentujících hráčů (Červený, Marek, Abrt, Kučera) přibyl Čihák! V útoku nastoupili Procházka se Šavelem. Stříbrští začali aktivnějí, většinu útoků táhli přes exligistu Vágnera. V sedmé minutě našel jeho centrovaný míč Uhlíře, ovšem ten hlavičkoval nad branku. Potom zahrozili dvakrát hosté (Šavel po spolupráci s Procházkou a Mraček), ovšem stav zápasu se stále neměnil.

Také střela domácího Houdka a ani na druhé straně hlavička Rýdla gól nepřinesly. Palacká ulice propukla v jásot po půlhodině hry. Přetažený centr z trestného kopu Jareše našel na zadní tyči novou posilu Vágnera, a ten poslal domácí do vedení – 1:0. Po vedoucí brance se domácí nepochopitelně stáhli na svoji polovinu a hosté si rázem vypracovali několik šancí na vyrovnání.

Ve 35. minutě měl blízko ke gólu Kozler a ve 39. minutě před Šavelem zachránil gólman Józa. Ve 43. minutě přišla velká chvíle Cvachoučka. Prošel středem obrany soupeře, udělal kličku i gólmanovi a chladnokrevně zakončil – 2:0.

Nástup do druhého poločasu vyšel Baníku. Ve 46. minutě unikl opět Cvachouček, nezištně nahrál Vágnerovi, který  opět rozjásal stříbrské příznivce – 3:0. O tři minuty později přišel ještě průnik P. Andrle, ovšem bez gólového efektu. Pak už převzali otěže utkání hosté a před brankou Baníku bylo rušno.

V 52. minutě po Mračkově centru snížil Jiří Scheinherr na 3:1. Rokycanští ještě více vystupňovali tlak a další gól visel ve vzduchu. Průnik Šavela na poslední chvíli hasil Šaman, hlavička Scheinherra šla těsně vedle branky.

V 58. minutě přišel další brejk domácích. Vágner si pohrál s obráncem soupeře a při kličce na gólmana jej Vild podrazil. Pískala se penalta a gólman musel být rád, že viděl ´jen´ žlutou kartu. Zraněný Vágner sledoval penaltovou střelu Jareše, kterou Vild chytil. To ještě více povzbudilo hosty.

Pokus Šavela zlikvidoval bravurním zákrokem Józa, další střelecký pokus Rokycan zblokoval Jareš. V 72. minutě přišel opět na druhé straně protiútok dvojice Cvachouček-Vágner. Na přihrávku Cvachoučka bývalý ligový hráč nedosáhl.

V 81. minutě prošel míč přes celou stříbrskou branku, aniž by ho někdo zasáhl. Pro Rokycany neskončil kýženou kontaktním  gólem ani další závar před domácí brankou a hlavička Rýdla. Tu kryl gólman Józa, který v průběhu utkání mužstvo několikrát podržel. Domácí tak mohli slavit druhé vítězství v přeboru.

Branky: Vágner 2, Cvachouček – Scheinherr. Rozhodčí: Homr. ŽK: 2:5. Diváci: 200.