Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALVejprnice i bez opor vydřely bod.

Divizní boj mezi vejprnickou Slavií a Třeboní nepostrádal dramatičnost a napětí. V souboji šestého s pá­tým byli Jihočeši kompaktněj­ším a fotbalovějším týmem. Oslabená Slavia však dokázala udržet bezbrankovou plichtu.
Už v páté minutě si domácí Košťál položil gólmana a na­střelil tyč, ale to bylo z útočné vejprnické strany prakticky vše. „Nastoupili jsme bez Kyklhorna, který má po utká­ní se Bzovou prasklý kotník, zlomenou lýtkovou kost a pře­trženou šlachu. S největší pravděpodobností půjde na operaci a to znamená, že ,nám klíčový hráč bude chybět hod­ně dlouho," lamentoval Jaro­mír Mysliveček, trenér Vejpr­nic.
Navíc nehrál Löwy, kterého trápí svalové zranění, Křen měl angínu a po hodině hry se ještě zranil Holý. Samé opory mužstva. „Museli je nahradit tři dorostenci," vysvětloval Mysliveček.
I proto měla fotbalově vy­spělá Třeboň převahu a často zaměstnávala defenzívu do­mácích. V brance se však do­slova překonával Hajžman. „Téměř k ničemu jsme se v ofenzívě nedostali a Hajžman nás doslova podržel. Chytil čtyři jasné góly. Obrana byla totiž hodně přetížená, protože jsme celý zápas bránili," při­znal vejprnický kouč.
Nejvíce mužstvo postrádá tvůrčí schopnosti zkušeného Kyklhorna. „Hře chyběla myšlenka. Musel jsem do zálohy stáhnout Brauna, ale hosté nás zkušeností jasně přehrávali a my jsme vůbec nebyli nebez­peční," objektivně přiznával Jaromír Mysliveček a zároveň vyslovil obavy: „Do dalších utkání si zatím nedokážu představit, jak se s absencí Kyklhorna vyrovnáme."

Přesto má vejprnický lodi­vod jednu jistotu. Dokáže totiž z borců vydolovat maximum a důkazem bylo i sobotní utkání. „Musím klukům poděkovat, že to nevzdali, všichni makali nadoraz a bod je pro nás v dané situaci úspěchem. Kdybychom však inkasovali gól, asi by to bylo špatné," dodal Jaromír Mysliveček.