15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Po dvouzápasovém půstu přišla výhra.

JANKOV/PÍSEK - Po dvou porážkách v řadě si fotbalisté Písku připsali na své konto cennou výhru, kterou vybojovali ve svém prvním jihočeském derby. Osmé kolo fotbalové divize: SK Jankov – FC Písek 2:3 (1:2)

Písečtí přijeli k utkání s novou posilou do útoku, kterou byl Michal Kaňák z Dynama České Budějovice.

První poločas

Utkání začala obě mužstva dost opatrně, přesto se již v 5. min. dostal hostující Červenka ke střele, která byla sražena na roh. Poté se hrálo převážně jen mezi šestnáctkami, až v 15. min. po špatně rozehraném autu Písku se míč dostal do vápna hostů, kam naběhl P. Maxa   a prostřelil brankáře Kučeru – 1:0.

Již za tři minuty ale bylo srovnáno. To Kostka založil rychlý protiútok přes Kokštejna, který našel před brankou Zušťáka a ten s přehledem zakončil – 1:1. Poté začal mít Písek více ze hry a také si vytvářel šance. Ve 25. min. Zušťák po centru Malého přeloboval brankáře a dostal svůj tým do vedení – 1:2.

Ve 40. min. trestný kop Zušťáka k tyči brankář Hrubý vytáhl na roh. Ve 42. min. domácí M. Pulec rozehrál trestný kop, na který si naběhl Janoušek a z voleje přestřelil. V závěru poločasu střílel Kaňák a brankář byl na místě.

Po přestávce

Druhou polovinu zápasu zahájil lépe Písek. Již ve 47. min. střílel Kaňák z vápna těsně vedle. Ve 49. min. vychytal Kučera domácího M. Pulce. V 55. min. unikl Kaňák, stoper domácích Kursa ho na hranici šestnáctky rukama strhl na zem a byl vyloučen. Poté hosté zcela ovládli hru a často se dostávali do přečíslení. Nejprve dvakrát zahrozil  Kostka, ale v 75. min. přešel Malý přes dva domácí hráče až před brankáře a zvýšil na 1:3.

V 77. min. se počet hráčů na hřišti vyrovnal. Kaňák přeskakoval přes brankáře Hrubého, při dopadu na něj nešťastně šlápl a byl vyloučen. Písek nadále kontroloval hru a nebýt chyby brankáře Kučery v samém závěru střetnutí, kdy mu propadl mezi rukama Holbův oblouček k údivu všech na hřišti i v hledišti, dohrál by zápas v pohodě – 2:3. Stínem utkání bylo zranění Legdana v 85. minutě.

Žl. karty 2:3 (z hostí Kostka, Červenka, Šácha), Čk 2:1 (Kursa, Janoušek – Kaňák), rozhodčí Pavelka, utkání sledovalo 200 diváků.

Sestava Písku

Kučera – Legdan (85. Pšenička), Šácha, Kosobud, Pasytrik – Malý, Kostka, Červenka, Kokštejn – Zušťák (90. Hegenbart), Kaňák. Trenér Zdeněk Staroba.

Další jihočeské derby sehrají písečtí fotbalisté (8. místo, 11 bodů) tuto sobotu od 10.15 hod. na domácím hřišti, kde přivítají svého souseda v tabulce, devátý tým SK Strakonice.