Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALSuverénní Koloveč neklopýtla ani v Plzni, za osm kol neztratila ani bod.

Osm utkání a osm vítěz­ství. Taková je bilance fotba­listů Slavoje Koloveč v 1. A tří­dě. Takovou sérií se nemůže pochlubit žádný celek v kraj­ských soutěžích dospělých. V . sobotu nováček pokořil v Plzni tým vodních staveb.
Vítězství 3:2 se však nerodi­lo lehce. „Po chybě a faulu jsme inkasovali z penalty, ale Tomáš Homolka gólem do šat­ny vyrovnal. Po obrátce jsme měli drtivý tlak, vedoucí gól dal však až deset minut před koncem z trestného kopu Šperl. Výhru jistil svým dru­hým gólem Homolka a domácí už jen korigovali," popsal utkání Jiří Velíšek, vedoucí mužstva Kolovče.
Trenér Josef Kaigl má v tý­mu zkušené borce. „Hrají za nás Milota, Baxa, Šperl, Čer­nohorský, Bittengl, kteří mají i divizní zkušenosti. V utkání v Plzni chyběl Černohorský," vysvětloval vedoucí Velíšek. Koloveč si v některých utkáních udělala z branky soupeře doslova střelnici. Ve Zbirohu dala čtyři góly, doma s Blovicemi se trefila pětkrát, v Chlumčanech čtyřikrát a v Žákavé opět pětkrát. Hraje atraktivní fotbal, který se mu­sí divákům líbit. Hra je postavena právě na zkušenosti ostřílených borců. „Osa týmu je Milota - Baxa - Černohorský - Šperl, ale všichni hráči tvoří jednolitý kolektiv a na současném úspě­chu mají zásluhu všichni," tvrdí Jiří Velíšek. Koloveč v dosavadním průběhu nejvíc potrápil Chotíkov, další nová­ček. „Každý zápas je těžký, ale s Chotíkovem jsme měli hodně práce a vyhráli jsme doma jen 1:0," přiznává Velíšek. Zatím jsou však v Kolovči pevně na zemi a postupové myšlenky se snaží rozhánět do ztracena. „Jdeme zápas od zá­pasu a naše cíle přehodnotíme po podzimu," slibuje Velíšek.

V Kolovči je fotbalová eufo­rie, na utkání chodí 300 až 400 diváků a klub má i podporu místních podnikatelů. Na in­ternetových stránkách klubu se představuje téměř dvacítka reklamních partnerů. „Díky jim máme kvalitní zázemí a velmi důležitá je pod­pora obce. V Kolovči si všichni váží skutečnosti, že po devěta­třiceti letech hrajeme tak vy­sokou soutěž," pochvaluje si vedoucí mužstva. V neděli Koloveč přivítá druhé Nýřany a to bude ostře sledovaný souboj.

Pavel Hochman

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.