17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

SK Jankov - FC Písek 2:3.

První vážnější šance byla v derby k vidění v 7.minutě, kdy Petr Maxa vyslal ideální přihrávkou do úniku Petra Holbu, ale jeho střelecký pokus mířil pouze vedle hostující branky. V 15.minutě adresoval krásnou přihrávku Martin Pulec na Petra Maxu, jenž se v úniku jedovatou střelou nemýlil a posla domácí do vedení – 1:0. Bohužel z jednobrankového vedení jsme se mohli radovat pouze tři minuty. V 18.minutě nevyřešil Bláha ideálně obranný zákrok a po levé straně unikl hostující záložník, jenž adresoval přesnou přihrávku do vápna na extřetiligového Jana Zušťáka, který se povětšinou před brankou nemýlí – 1:1. Ve 25.minutě to byl opětovně Jan Zušťák, který ze skrumáže dokázal přelobovat domácího brankáře Hrubého a poslal hosty do vedení – 1:2. Jan Zušťák se mohl blýsknout čistým hatrickem ve 40.minutě, ovšem ve skórování z trestného kopu mu bravurním zákrokem zabránil brankář Hrubý. Poslední šanci na skórování si ve 43.minutě vytvořili domácí, ale po Pulcově centru z trestného kopu Jakub Janoušek z hranice penalty branku jen přestřelil.

Do druhého poločasu jsme sice vstoupili aktivní hrou ve snaze korigování výsledku, ovšem první šanci měl na noze hostující Kaňák. Ten se sice po dlouhém Legdanově autu ocitl v dobré střelecké pozici, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel. Ve 49.minutě se na druhé straně dokázal uvolnit a následně tvrdě vystřelit Martin Pulec, ovšem pozorný Kučera byl na místě. Za další dvě minuty napodobil Pulce kapitán Václav Maxa, který pro změnu z druhé strany střílel jen vedle. V 54.minutě zakončoval z hranice vápna střelecky Červenka, ale jeho pokus mířil do středu branky kde byl pozorný Hrubý. Hodně důležitý moment divizního derby přinesla 55.minuta. To se dral do úniku hostující Kaňák stíhaný Jakubem Kursou. Za hranicí vápna došlo ke vzájemnému střetu, kdy oba hráči skončili na trávníku. Hlavní rozhodčí, jenž byl od inkriminovaného střetu cca 10 metrů, nechal ve hře nejprve pokračovat, ale po vehementní signalizaci pomezního Krčína a překvapení publika našeho obránce velmi přísně vyloučil. Při vší úctě k tomuto pomeznímu arbitrovi lze jen těžko pochopit co ho vedlo k názoru, že střet tělem posoudil jako nedovolený a vehementně se dožadoval vyloučení. Početní výhodu dokázali hosté využít v 75.minutě, kdy dostal ve vápně přiliž mnoho prostoru Martin Malý a přízemní střelou dokázal navýšit vedení – 1:3. Síly na hřišti se nakonec na hřišti vyrovnaly v 77.minutě, kdy byl po nevybíravém zákroku na brankáře Hrubého vyloučen Michal Kaňák. V téže minutě hlavní rozhodčí Pavelka udělil ještě jednu kartu červené barvy a to již na střídačce sedícímu domácímu Jakubu Janouškovi za nesportovní chování. Jankovští vrhly ve zbylých minutách vše na jednu kartu a drali se alespoň za snížením. Do otevřené obrany však mohli inkasovat počtvrté, ale jen díky dalšímu výbornému zákroku Hrubého v 86.minutě se tak nestalo. Snížení se domácí nakonec dočkali, ale až v 90.minutě, kdy Pulcův centr dopravil hlavou za Kučerova záda Petr Holba – 2:3. V nastaveném čase se nabuzení domácí snažili ještě o vyrovnání, ale pozorná obrana hostů již odolala.

Byl to zářez
dokkt | 25.9.2007 (08:18)
Toto utkání jsem ivděl osobně a musím konstatovat že domácí těžce poškodil pomezní sudí Krčín. Dejte si na něho všichni velký pozor.