26 27 28 29 30

Z webu FK Admira Praha.

V nervózním utkání cenná výhra
Jiskra Domažlice – Admira 2:4

DOMAŽLICE - Domažlice postoupily do divize z přeboru Plzeňského kraje a v chodském městě si lidé zvykli na vítězství jejich Jiskry. Porážky v divizi od kvalitnějších soupeřů nesou zřejmě hodně těžce a někteří ztrácejí nervy.

Informace poskytl sekretář klubu Josef Vavruška.

Admira: Hlavatý - Kejha, Vlček, Martinic, Kurek - Vobořil, Smejkal (88. Szöcs), Houzar (90. + 2. Machata), Kubice - Mičko, Šafr (84. Štochl).

Naše branky: 21. Houzar z pen., 39. Šafr, 65. Šafr, 82. Vobořil.

Důležité minuty:

21. Kubice byl před brankou domácích faulován a následnou penaltu bezpečně proměnil Houzar - 0:1.
22. Dlouhý míč domácího Tesaře skončil na našem břevně.
31. Po rohovém kopu brankář Hlavatý promáchl a Strejc vyrovnal na 1:1.
39. Šafr strhl vedení na naši stranu, když prodloužil přímý kop do sítě - 1:2.
42. Opět Šafr vyhrál souboj s brankářem Domažlic, ale pak šanci nevyužil.

Druhý poločas zahájili domácí náporem ve snaze brankový stav zvrátit. V rozpětí několika minut jsme obdrželi 3 ŽK, a sice Vlček, Smejkal a Šafr.

65. Šafr se šikovně obtočil kolem obránce a vstřelil naši třetí branku - 1:3.
68. V další šanci se Mičko srazil s brankářem Mlezivou a po druhé ŽK viděl červenou. Po ošetření Mička za brankou domácích byl napaden náš masér Pánek a po úderu nosítky zůstal na chvíli ležet. Hra byla přerušena, několik minut se nehrálo a dozvídali jsme se, že jsme „pražský svině“.
72. Další „trma-vrma“ se tentokrát strhla před naší brankou a rozhodčí Průcha ji řešil tak, že vyloučil domácím nebezpečného útočníka Schötterla a proti nám nařídil pokutový kop. Černý penaltu proměnil - 2:3.
83. Poslední slovo měl náš Vobořil. Po své pravé straně pronikl k brance domácích a nezadržitelně zavěsil - 2:4.

Zbývající čas již byl veden takticky. Trenér Vlček vystřídal tři hráče a rozmělnil tak poslední snahu domácích. Rozhodčí Průcha utkání ukončil, když nabíhala 100. minuta.

Po závěrečném hvizdu rozvášnění domácí diváci, kterých se sešlo 520, aplaudovali svým hráčům a přes porážku je bouřlivě vyvolávali.