Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTachovu generálka nevyšla.

Tachov - Generálka na jarní část sezony se fotbalistům FK Tachov nevydařila. V neděli podlehli německému celku Neubau 1:2.

V týmu soupeře se představilo několik hráčů, kteří v minulosti prošli i tachovským týmem, mimo jiné Zdvihal, Ruda, Donko a jiní. Právě posledně jmenovaný měl úvodní šanci, ale nedal. Tachované odpověděli únikem Brauna, který obešel obránce i brankáře Kasala a poslal domácí do vedení. Hrál se bojovný fotbal, ale plný nepřesností. Hosté vyrovnali po půlhodině, kdy se prosadil hlavou Bartko.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Zatímco domácí se pokoušeli o kombinaci, bohužel nepřesnou, hosté pozorně bránili a vyráželi k rychlým brejkům. Po jednom z nich dokázal své kvality Donko. Obešel čtyři hráče a poté byl sražen ve vápně. Nabídku pokutového kopu neodmítl a sám poslal svůj celek do vedení. Po zbytek utkání se Tachované snažili o vyrovnání. Nejblíže k němu měl Braun, ale místo přihrávky na před prázdnou brankou stojícího spoluhráče vystřelil vedle.

Branky: Braun - Bartko, Donko. Rozhodčí Ardeleanu. 40 diváků.

TACHOV: Valenta - Gabčo, Kaše, J. Viterna, Opava, Pikl, Hutta, Čížek, L. Viterna, Braun, Hobza. Střídali Šácha a Habart.

Jan Vydra