23 24 25 26 27 28 29
30 31

Rozhodli J. Malý a L. Hudec.

TACHOV - Derby v přeboru kraje porazil Tachov stříbrský Baník 2:0

Sedm stovek natěšených fotbalových příznivců nevidělo v derby FK Tachov – B. Stříbro v přeboru kraje nějak oslnivý fotbal, ale také se rozhodně nenudilo. Stříbrští drželi na městském stadionu bezbrankovou remízu do 72. minuty, kdy jejich naděje na zisk bodu pohřbil proměněným pokutovým kopem J. Malý. Pojistku přidal nechytatelnou bombou Hudec. Domácí si tak za výhru 2:0 připsali tři body a udrželi si první místo v průběžné tabulce.

Od úvodních minut byla daná režie utkání. Stříbrští pozorně bránili a Tachov dobýval jejich val. Domácí sice několikrát ohrozili branku Baníku, ale do vážnější šance se nedostali. Luk. Čížek netrefil mezi tyče, Boček střílel nad branku a spolupráce agilního Malého s Bočkem skončila rohovým kopem. Hosté o sobě dali vědět až ve 27. minutě, kdy střílel nepřesně Kertis. O dvě minuty později to byl opět Malý a zakončoval Hudec. Jeho střela ale byla nepřesná. Ve 30. minutě přišla největší šance domácího celku. Malý si pohrál s obranou Baníku a předložil Bočkovi přihrávku jako na podnosu. Ten střílel ze čtyř metrů do branky, ovšem Kostelníček opět vytáhl jeden ze svých fantastických zákroků a překazil radost domácích příznivců. Po této akci se osmělili hosté. Nejdříve Uhlíř střílel nad branku, ovšem ve 40. minutě měli velmi blízko k vedoucí brance. Nejvýše si na centrovaný míč vyskočil Vyšín a jeho hlavičku výborným zákrokem vytěsnil Valenta nad břevno. Před odchodem do šaten ještě prověřil pozornost Kostelníčka domácí Jan Viterna. Jeho jedovka mířila přesně k tyči.

Po změně stran dala o sobě vědět nová posila Baníku, bývalý ligová hráč Robert Vágner. Ve 48. minutě se po rychlé rozehrávce Kertise ocitl před gólmanem a ten jeho střelecký pokus srazil na rohový kop. V 53. minutě to byl opět Vágner, který vyprášil´ rukavice Valenty. O dvě minuty později zahrozil Cvachouček a v dalších minutách opět Vágner. Na druhé straně pálil mezi tyče Malý, ale Kostelníček kryl. To už jhosté hráli bez vyloučeného Bednáře, který musel po druhé žluté předčasně pod sprchy. V 71. minutě přišel klíčový okamžik utkání. Střídající Machač pronikl do šestnáctky, kde byl v souboji atakován B. Andrlem a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. Malý ho se štěstím proměnil, když doslova propálil Kostelníčka. Ten vzápětí musel s bolestivou grimasou opustit branku. Při zákroku si zlomil prst na ruce. To byla další pohroma pro Baník. Do branky se z pole převlékl Vyšín a na hřiště přišel Slába. V 80. minutě šel do brejku Malý, pohrál si s obranou hostů a předložil míč Hudcovi. Ten nechytatelnou bombou pojistil vedení Tachovanů a domácí příznivci se mohli radovat. Závěr zápasu se dohrával zcela v režii FK, když Bečvář ještě nastřelil břevno a Malý ve vyložené šanci jen tyč.

Poločas: 0:0. Branky: 72. Malý (PK), 80. Hudec. Rozhodčí: Duda – Mareška, Duchek. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (62. Bednář). Diváci: 700.

Miroslav Chada, Tachov – „Soupeř to zatáhl, hrál dobře zezadu a my jsme v první půli neproměnili tutovku. Pokud bychom dali branku, tak by se utkání vyvíjelo taky jinak. My měli velkou převahu, myslím si, že jsme hráli sedmdesát, osmdesát procent na jejich půlce, ale museli si stále dávat pozor aby nám to tam po nějakém jejich protiútoku nepadlo. Střídání přineslo oživení. Průběh jsem čekal podobný, ovšem myslel jsem si, že se budeme víc prosazovat před bránou. Byly tam takové ´věci´, že když jsme měli střílet, tak jsme chtěli ještě hrát a naopak, bylo tam hodně situací, kdy jsme to měli ještě rozehrát a stříleli z nesmyslných pozic. Vyloučení nám nějak výrazně nepomohlo, ale dá se říct, že v té obranné taktice hosty oslabilo."

Milan Tůma, Stříbro – „Takticky jsme bránili a zkoušeli vyrážet k brejkům, což se i dařilo. Domácí si vytvořili jednu šanci, kterou gólman zneškodnil a jinak jsme je do vážnější příležitosti nepustili. Převaha tam byla, ale my jsme si tu šanci taky vytvořili. Zlom přišel po vyloučení. Myslím si, že obě karty byly hodně přísné. Při penaltovém zákroku tam šel náš obránce zbytečně, domácí útočník už by s tím nic neudělal. Jestli to penalta byla nebo nebyla se tady od lavičky špatně posuzuje. Určitě neodjíždíme s ostudou, i když jsme prvních dvacet minut hráli utrápeně, zbytečně moc zalezli. Kluci to ale v dalších minutách po taktické stránce zvládli. Co říct k výkonu nové posily Roberta Vágnera? Myšlenka tam byla, byl to jeho první zápas v dresu Baníku a na souhře to bylo znát. Já si myslím, že po dalších společných trénincích přijdou utkání, ve kterých ještě dokáže svoje nesporné kvality.“

TACHOV: Valenta – Luk. Čížek, Viterna, Kaše, Šácha, (67. Machač), Hudec, Lad. Čížek, Jan Viterna, Chada, Boček (56. Bečvář), Malý. Trenér Chada. STŘÍBRO: Kostelníček (72. Vyšín) - B. Andrle, Uhlíř, Jareš, Cvachouček (61. P. Andrle), Kasl (77. Slába), Kertis, Bednář, Vyšín, Houdek (49. Šaman), Vágner. Trenér Tůma.