Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALChodov ve fotbalové příloze.

Zbývá snažit se hrát pěkný fotbal a nasbírat co nejvíc bodů.

Chodov - Z posledního místa se sedmibodovým odstupem na předposlední Sušici a devítibodo­vou ztrátou na čtrnáctou Horní Bří­zu, vstoupí nováček Krajského pře­boru Tatran Chodov do bojů v jarní části fotbalové sezóny. Chodovští přitom do soutěže nevstoupili špatně, z prvních čtyř zápasů vytě­žili sedm bodů, když na domácí pů­dě zdolali Holýšov a Přeštice a při­vezli bod z Rokycan. Pak ale ve zby­lých zápasech během podzimu zís­kali k těmto sedmi jen další čtyři body za remízy z půdy lídra přebo­ru Touškova a z domácích utkání s Rokycany a Chanovicemi.
,,Myslím, že pro nás byl zlomový zápas v Tachově, kde se zranil Petr Holar, který na podzim už nemohl nastoupit," zamyslel se asistent trenéra Jan Chmelík a dodal, že tento klíčový hráč se již zotavil a je připraven opět nastoupit v dresu Tatranu. „Zranění, která se klukům v I. A třídě vyhýbala, přišla na­neštěstí v krajském přeboru," po­kračuje asistent s tím, že několik hráčů vzhledem k úzkému kádru muselo k zápa­su nastupovat se sebezapře­ním a zranění­mi. „Zdravotní problémy měli také oba gól­mani." S přípra­vou začali v Chodově 15. ledna a i na ní účast nebyla vysoká. „Je to dáno tím, že většina našich hráčů pracuje na směny a když mají odpolední, jejich samozřejmě na tréninku má­lo," vysvětlil Chmelík, jehož svěřen­ci absolvovali všechny tréninky, které měli třikrát v  týdnu, v domá­cím prostředí. V nich se jako většina mužstev zaměřili hlavně na nabírá­ní fyzické kondice, ze které budou těžit v honbě za body a vidinou ba­rážových míst. Soustředění tento rok neměli.
Během přestávky sehráli šest přípravných utkání na hřištích sou­peřů, ve kterých porazili Tlučnou (2:6) a remizovali v Chlumčanech (2:2) a Postřekově (0:0). Ve Staňko­vě (1:0),  Nýřanech (1:0) a na hřišti divizního celku Senco Doubravka (7:0) prohráli. Z kádru nováčka bě­hem zimy odešlo pět hráčů. „Hlav­ně Vojta Mifek a Přemek Mach, kteří jdou na hostování do Domažlic, nám budou hodně chybět," uvedl Chmehlc jména dvou fotbalistů, na jejichž výkony místní hodně spolé­hali. Nově se v dresu Chodova obje­ví šest hráčů, z toho tři se vracejí do svého mateřského oddílu z hosto­vání, z domažlické Jiskry přicházejí hostovat Jaroslav Krakeš s Petrem Sladkým a ze Všerub Vojtěch Valí­ček. Až mistrovské zápasy ukáží jakým budou pro Chodov přínosem. A jaký cíl má pro pokračování v jarní části soutěže asistent Jan Chmelík?
„V naší situaci pouze jediné. Nasbírat v jar­ní části co nej­větší počet bo­dů a snažit se hrát dobrý fot­bal pro diváky.
 
Věří, že týmu pomůže.
Chodov - S fotbalem začínal mladý rychlonohý útočník Jaroslav Krakeš v pěti letech v domažlické Jiskře. Zde postupně prošel všemi mládežnickými kategoriemi, aby v šestnácti, sedmnácti letech oblékal již dres dospělých. Jiskru tehdy tré­novali Miroslav Charvát a Miroslav Chmelík starší. „Zpočátku jsem hrál za béčko a 'zahříval' jako náhrad­ník lavičku A-týmu. Postupem času jsem však dostal šanci a oblékal jsem dres 'áčka'. Hodně mi po fot­balové stránce dali trenéři Vladimír Brichcín, který mě koučoval v do­rostu a Ivan Rybár," říká čtyřiadva­cetiletý hráč, který loni na podzim na posledních osm mistrovských zápasů v rámci hostování oblékl dres Sokola Postřekov v krajské I. A třídě.
Na jaře však bude domažlický fotbalista hájit barvy nováčka, hrá­čů Tatranu Chodov v krajském pře­boru, který je v soutěži poslední. „Jiskra během sezóny hodně posíli­la a na každém postu je tak velká konkurence. Já jsem proto uvítal možnost zahrát si po mém hosto­vání v Postřekově opět krajský pře­bor. Doufám, že Chodovu pomůžu dohrát důstojně soutěž, a pokud bych k tomu přispěl svým výkonem, budu jedině rád. Navíc kdybychom se udrželi, byla by to paráda," vysvět­luje změnu dresu Krakeš a pokraču­je: „V Chodově je dobrá parta, s klukama se znám a všichni se na jarní část krajského přeboru těšíme. Určitě se o záchranu v soutěži po­pereme, i když šance jsou minimál­ní."
Domažlický rodák chtěl být od­malička útočníkem a střílet soupe­řům góly. „V poslední době se mi sice moc střelecky nedařilo, jelikož jsem neměl čas trénovat. Ale já vě­řím, že se vše v lepší obrátí a v dresu Chodova se střelecky prosadím,“ věří věrný fanoušek pražské Sparty a španělské Barcelony.

A jaký oblíbený hráčský vzor má Jaroslav Krakeš? „ Vždy jsem fandil a chodil jsem se koukat na Zdeňka Krumla. S tím jsem později hrál a doufám, že si ještě spolu proti sou­peři na hřišti zahrajeme a řádně ho potrápíme. Jinak, co se týče oblíbe­ného zahraničního hráče, nikoho nemám. Je spousta vynikajících fotbalistů, kteří dávají nádherné či důležité rozhodující branky," do­dává jedna z jarních posil chodov­ského týmu.    Karel Fait