Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStaňkov ve fotbalové příloze.

 Šindler: Kádr prošel obměnou a je třeba jej stabilizovat.

Staňkov - Všechna přátelská utkání vyhrál během zimní přestáv­ky staňkovský tým. „Snad na výko­ny z přípravy navá­žeme i v mistrov­ských utkáních," řekl trenér Vojtěch Šindler. V přípravě se zaměřil na fyzic­kou kondici, rych­lost a výbušnost, aby jeho svěřenci byli  úspěšní v osobních soubo­jích se soupeři. „Jsme na devátém místě, ale za námi jsou  například takové týmy, jako Manětín nebo Rokycany a ty jistě budou dělat vše pro to, aby se  dostaly před nás," vy­světlil Šindler, který se snažil fotba­listy Staňkova v přípravě nepřetě­žovat. Během tréninků hráči nabírali fyzickou kondici, posilovali v tě­locvičně a trenér  neopomenul ani taktickou stránku. „Vedle zátěže je důležitá i regenerace, pro mne jsou to  spojené nádoby. Snažím se pří­pravu uspořádat tak, aby byli hráči dobře připraveni na  začátek sezó­ny," dodal trenér, který místo indi­vidualit sází na týmového ducha a  disciplínu.
Ve Staňkově je přetlak defenziv­ních hráčů, a tak někteří nastupova­li v přípravných utkáních na ne­zvyklých postech, podle výsledků těchto zápasů si nevedli špatně. „Pro tým je také velmi pozitivní, že se do přípravy opět zapojil zkušený Petr Vacík, který má u ostatních re­spekt," dodal Šindler s tím, že muž­stvo se opírá o své dlouholeté opo­ry, jako je Petr Štverka, Pavel Trhlík, Ondřej Janka, Ladislav Jánský, Zby­něk Plas a Josef Štefl, a jejich indivi­duální výkony. S přístupem hráčů k tréninkům je Šindler spokojen.
„Hráči vzali příprava zod­povědně. Ve Staňkově je dobrý kolektiv a to je základ úspěchu." Tým  Voj­těch Šindlera opustilo během zimní přestávky pět hráčů. „Odchody mne samozřejmě netěší, ale s tímto problémem se potýkají všechny kluby. Ale napří­klad Marek Bauer odchází na hos­tování do dorostu Viktorie Plzeň, což dokazuje dobrou práci s mláde­ží ve Staňkově," okomentoval změ­ny v kádru s tím, že v případě potře­by může tým doplnit i o několik nadějných dorostenců.
Pokud by Staňkov po skončení sezóny figuroval na stejném místě, jako po podzimu, byl by trenér spokojen. ,,Cílem je stabilizovat kádr, který prošel značnou obměnou, začlenit do mužstva nové hráče. Chceme v soutěži, která je při pohledu na tabulku poměrně vyrovnaná, zastávat důstojnou roli a vyhnout se starostem s baráží."
Jako vítěze krajského přeboru tipuje Vojtěch Šindler plzeňský Rapid. „Dobré výkony ale také podává Město Touškov a Chanovice," dodal nakonec.
 
Kapitánskou pásku nosí Štverka už čtyři roky.
Staňkov - Před čtyřmi roky vy­hrál volbu kapitána v kabině staň­kovského týmu Petr Štverka. „Pře­vzal jsem ji tehdy po Pavlu Trhlí­kovi," upřesnil vůdce týmu, který se po podzimní části fotbalového krajského přeboru nachází na de­vátém místě se stejným bodovým ziskem jako sedmý Tachov.
Zimní přípravu jim naordinoval Vojtěch Šindler. „Byla to první zimní příprava s panem Šindle­rem, letos jsme se připravovali i v hale, což minulý rok nebylo. Hod­ně jsme posilovali a trénovali rychlost a výbušnost. Nechyběly ale samozřejmě i delší výběhy. Každý trenér má jinou koncepci a filozofii," dodal Štverka s tím, že v přípravě všechna utkání vyhráli, což hodně pomůže sebevědomí, ale výsledky přátelských zápasů nemají podle něj váhu, pokud na výkony nedokáží navázat v soutě­ži. „Doufám, že se nám to podaří, i když tým prošel značnou obmě­nou. Tím ale nechci říct, že jsme oslabeni, ale může nějakou dobu trvat, než se nově příchozí zapra­cují do mužstva," dodává kapitán, který ve Staňkově působí již dva­náctou sezónu.
„Přivedl si mě sem v sedmnácti letech z Kvíčovic s Pavlem Trhlí­kem trenér Jaroslav Baar. Tehdy to pro nás byla obrovská příležitost, když jsme mohli nastupovat v I. B třídě za béčko a jezdit na lavičku s áčkem," zavzpomínal na příchod do mužstva, které je v krajském přeboru výjimečné tím, že hraje nepřetržitě patnáct sezón v této soutěži.
Staňkovský obránce, jehož vzo­rem je Paolo Maldini, si pochvalu­je, že ve Staňkově je velmi dobrý kolektiv. „V amatérských podmín­kách je podle mě základem úspě­chu dobrá parta, žádnému týmu nedělá dobře, když je rozdělený na menší skupinky."
Za nejvydařenější zápasy pova­žuje zápasy na hřišti SK ZČE Pl­zeň, kde vyhráli 4:1, a na půdě tehdy vedoucího Rapidu, který dokázali porazit po výborném ko­lektivním výkonu. „Celkově se nám ale venku hodně dařilo," uzavřel kapitán, který doufá, že jeho tým se vyhne starostem s ba­ráží o udržení.           (mif)