Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbalové střípky z tisku.

Šot trefil tři body.
Pět minut před koncem divizního souboje dvou no­váčků mezi Pískem a Domažli­cemi se hostující záložník Černý protáhl po pravé straně, vystřelil do tyče a odražený míč poslal kanonýr Šot pod břevno.
Přesná trefa znamenala vý­hru 1:0 a velice cenné tři body pro Domažlice. „Bylo to hodně vyrovnané a štěstí stálo v zá­věru při nás," přiznal do­mažlický prezident Jaroslav Ticháček.
Ocenil však kvalitní výkon Domažlic. „Hráli jsme velmi dobře. Písek útočil hodně po stranách a do vápna posílal nebezpečné centry. Ty se nám dařilo likvidovat. Na druhé straně jsme si dokázali vypra­covat víc brankových šancí. Postupem času bylo jasné, že vyhraje ten, kdo dá gól. A dali jsme ho my," pochvaloval si prezident. Důležité bylo, že Domažlice ubránily střelce Zuštáka. „Po­hlídali jsme si ho. Přebírali si ho stopeři Tesař s Paulem a nic mu prakticky nedovolili. Te­sař byl nejlepším hráčem na hřišti, neprohrál jediný sou­boj," ocenil výkon hvězdy utkání Jaroslav Ticháček a dodal: „Výborný byl i Mleziva v brance, který pochytal všechny centry. Velmi dobří byli Paul s Černým." Po dvou výhrách v řadě je domažlický šéf spokojen: „Do­kázali jsme porazit Králův Dvůr, Žižkov i Písek." (hoch)Bojovnost přinesla úspěch.
Ukázkový vedoucí gól nastartoval vejprnickou Slavii v divizním derby s Klatovy k výbornému výkonu: po pěti minutách hry vyrazil brankář Míčka rohový kop Koštála a Holý chytrým lobem z třiadva­ceti metrů všechny přehodil a napnul sít. Klatovští borci měli sice víc ze hry, ale jejich umění konči­lo na hranici velkého vápna. „Hosté hráli a my čekali na chyby," přiznal vejprnický ­kouč Jaromír Mysliveček. Löwy přihrál Braunovi a stře­la přes celou branku znamena­la druhý gól.
Po přestávce přidali další gó­ly Černý z penalty a v závěru Aubrecht. Výhra 4:0 byla pře­kvapivá, ale Vejprnice si ji za­sloužily. „Klatovy jsme zasko­čili bojovností. Za stavu 2:0 jim nezbývalo nic jiného než úto­čit a to, jsme potřebovali. V obraně neměli potřebnou agresivitu, a proto jsme dali čtyři góly," viděl příčiny úspě­chu Mysliveček. Náročný trenér musel tento­krát složit svým hráčům po­klonu. „Pochválit hráče mu­sím. Přístup byl naprosto po­ctivý a je vidět, že se to vyplácí. Když budeme bojovat a hrát hlavou, bude to dobré."
Klatovy prohrály včetně po­hárového duelu s plzeňskou Viktorií počtvrté v řadě, tre­nér Milan Dejmek byl po utkání hodně rozezlen. „Hráči k derby přistoupili bez bojov­nosti. Snažíme se hrát fotbal, ale chybí potřebné nasazení a o body se nedokážeme porvat." Hosté měli podle jejich kouče i velké rezervy v dodržování stanovených úkolů. „Vůbec jsme nedodrželi obranné tak­tické pokyny při standardkách soupeře. Tam byly obrovské chyby. Soupeři jsme umožnili dát lehce čtyři góly," lamento­val Dejmek. Podle jeho slov jsou velké re­zervy v přístupu hráčů. „Musí si sednout na zem a dřít. To, co bolí, do toho nejdou. Vůbec ni­kdo nezaslouží absolutorium. Někteří hrají podprůměrně, další průměrně. Nikoho chvá­lit nemůžu," dodal rezolutně.
V příštím kole Klatovy hostí Votice a Vejprnice hrají v Hořovicích se Bzovou.
V derby plály emoce.
Do divizního derby s Doubravkou vstoupily lépe domácí Horaždovice. Rychlý gól Horvátha je po­vzbudil a novic Šilhánek v pl­zeňské svatyni chytil ještě dvě jisté branky. Před přestávkou došlo k prvnímu spornému momentu. „Prokš šel sám na posledního obránce, kterým byl Smíšek, a ten mu míč úmyslně vypíchl rukou. Měl být vyloučen, pro­tože Prokš byl sám před bran­kářem. Dostal jenom žlutou kartu," lamentoval trenér Doubravky Ivan Kovács.
Domácí kouč Karel Krejčí, má však jiný názor: „Žlutá karta byla odpovídající." Po obrátce se hosté dostali do hry, vytvořili si převahu a k vy­rovnání neměli daleko. Dvacet minut před koncem došlo k dalšímu spornému momentu. „Švec šel sám na branku, dělal kličku brankáři, ten ho srazil, Švece odnesli na nosítkách, na kterých dostal žlutou za simulování, a proto­že už měl jednu z první půle, následovala červená. Byl to však na něj jasný faul a měli jsme kopat penaltu," durdil se plzeňský kouč.
Domácí trenér Krejčí viděl situaci jinak. „Švec vletěl do klečícího brankáře, v basketu by se pískalo prorážení." Ho­ražd'ovice v závěru přidaly oslabenému soupeři Berán­kem druhý gól a vyhrály 2:0.
 
Bolevec se nečekaně vytáhl v Manětíně.
V nedělním utkání nejvyšší krajské soutěže hostil lídr tabulky manětínský Sokol plzeňský tým SSC Bolevec, který v roli nováčka zatím překvapivě drží třetí příčku tabulky. Po vyrovnaném prv­ním poločase měli domácí ve druhém velkou převahu, přes­to si hosté odvezli bod po pře­kvapivé remíze 2:2.
Rozladěný byl po zápase trenér Manětína Josef Pátek. „Bohužel jsme zopakovali slabší výkon z minulého kola. Prohospodařili jsme první pů­li, kdy jsme hosty pustili do dvoubrankového vedení."
V závěru poločasu Dlouhý z penalty snížil na rozdíl jediné branky. „Po přestávce jsme měli místy až drtivý tlak, ale přes přehuštěný střed jsme se těžko dostávali do šancí. Navíc jsme opět hráli zbytečně kom­plikovaně. Přesto jsme měli dostatek šancí, ale jejich ne­využitím jsme se připravili o vítězství, na druhou stranu nutno přiznat, že soupeř před­vedl kvalitní výkon."
Mužstvo Bolevce tentokrát vedl z lavičky místo nemocné­ho trenéra Opla jeho asistent Petr Nykles. „Šli jsme do zápa­su s tím, že nemáme co ztratit, a navíc nám začátek vyšel nad očekávání. Po ruce domácích jsme se Šimlem z penalty do­stali do vedení, druhý šťastný gól přidal po centru a chybě domácího obránce Došlý," po­psal první dějství bolevecký kouč. Brzy po změně stran se však Manětínu podařilo vyrovnat. „Po vyrovnávací brance nás domácí přitlačili, ale my jsme je do šancí pouštěli minimál­ně, několikrát nás podržel vý­borný brankář Klečka. Na domácí hráče platila naše dů­razná, ne však brutální ani zá­keřná hra. S výsledkem jsme spokojeni, bod proti fotbalově vyspělému protivníkovi be­reme všemi deseti," přiznal po nečekaného zisku bodu na hřišti lídra Petr Nykles.

V příštím kole jede Bolevec do Horní Břízy, Manětín čeká těžký boj v Touškově.

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.