Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALHolýšov ve fotbalové příloze.

 

 Holýšovu se rozpadla v zimní přestávce obrana.

Holýšov- Po podzimní části sou­těže skončili holýšovští fotbalisté v tabulce na pátém  místě. „Vzhledem k tomu, jak jsme měli oslabený ká­dr kvůli zra­nění hráčů, tak jsem byl s konečným výsledkem spokojený," říká trenér Zdeněk Da­něk. Během zimní pře­stávky byl ale tým oslaben odchody dalších hráčů.
„Naprosto se nám rozpadla obrana, která byla naší silnou stránkou až do předposledního zápasu s Domažlicemi," stěžuje si Daněk.
Tým opustil Sochor, Šimandl, Bauer a Šindelář, kteří odešli do Německa, do Chrástu odešel  Kučera, Majlát do Vejprnic a Černohorský přestoupil do Kolovče.
V zimě přišlo pět hráčů, ale to je podle trenéra málo. „Získali jsme Krainu z Chotěšova, Bečváře z Blo­vic, Vaska ze Slavie Plzeň, Stanisla­va a Švehlu z Vejprnic," vypočítává příchody Daněk.
Zimní přípravu zahájilo dvanáct fotbalistů devátého ledna. Třikrát týdně trénovali v domácím areálu a cílem bylo zdokonalit nový herní systém.
V únoru absolovoval Holýšov čtyřdenní soustředění v Hnačově. „Soustředění proběhlo přesně pod­le plánu, který jsme si připravili. Ze zdravotních důvodů se nezúčastnili pouze dva hráči," vzpomíná trenér Daněk a dodává, že cílem bylo-stme­lení kolektivu, doladění fyzické pří­pravy a probírání taktické teorie.
Na závěr soustředění sehráli po­hárový zápas s Dobřany. Ten byl podle trenéra nevydařený. „Od 20. minuty jsme hráli bez vyloučeného Tlustého, který obdržel červenou kartu," říká Daněk a dodává, že svou úlohu sehrála i únava.
Během zimní přípravy sehráli fotbalisté několik přípravných utkání. „Výsledky těchto zápasů pro mne však nejsou důležité, protože při hře zkouším různé hráče na růz­ných postech," vysvětluje Daněk. Připomněl však zápasy s Doubrav­kou, Vejprnicemi a Žákavou, se kte­rými byl spokojený.
Jediné, co trenér vidí na zimní přípravě negativní, je to, že se tré­ninků účastní malé množství hráčů, a že ani jediný přípravný zápas nesehráli v kompletní sesta­vě. Na vině jsou podle trenéra zranění a povin­nosti hráčů v zaměstnání.
Některé tré­ninky absolvova­li holýšovští fot­balisté na hřišti v Bukovci. „Je to z toho důvodu, že jsme v Holýšově mohli k trénování využívat pouze prostor za brankami, aby se nezničila celá plocha hřiště. To je ovšem malý nevyhovující prostor pro trénování, a tak jsme užívali hřiště v Bukovci," vysvětluje trenér.
I když je Holýšov po podzimu pátý, pro klub je cílem vyhnout se starostem s baráží. „Možná to zní alibisticky, ale přes zimu jsme hodně oslabili. Jaká je skutečná síla týmu, napoví už první čtyři zápasy. Startujeme v Horní Bříze, poté hostíme doma Chodov, ve třetím kole jedeme do Rokycan a ve čtvrtém doma vítáme Přeštice," říká Daněk. „Pokud bychom po skončení jara zůstali na stejném místě jako po podzimní části, byl bych na výsost spo­kojený. Sám si ovšem myslím, že reálné to moc není," domnívá se holýšovský kouč Zde­něk Daněk.

Panuška: Příprava pro mě byla krutá

Holýšov - Devětadvacetiletý střední záložník Tomáš Panuška přišel do Holýšova před devíti lety. „Začínal jsem ve Stodě a ve dvaceti letech jsem přišel do Holýšova. Poté jsem hrál půl sezóny divizi v Chlumčanech a pak odešel do Ně­mecka," vysvětluje Panuška, který za tým holýšovského áčka odkopal posledních sedm zápasů v podzim­ní části soutěže krajského přeboru. Z nich pro něj byl nejdůležitější zá­pas doma s Klatovy, kdy dával roz­hodující gól na 2:1. Konečné umís­tění Holýšova na pátém místě v ta­bulce bylo pro všechny uspokojivé.
Devátého ledna zahájil Tomáš Panuška se svými spoluhráči zimní přípravu. Tréninky probíhaly třikrát týdně. „Pro mě jako třicetiletého kluka byla letošní příprava krutá. Navíc jsem měl předtím rok pauzu. Nejhorší je běhání, protože musím dostat zpátky fyzickou kondici," ří­ká záložník.
Během zimní přestávky z holý­šovského týmu odešla řada hráčů. Rozpadla se téměř celá základní se­stava. „Hodně se toho změnilo, pro­tože odešlo pět hráčů. Zatím se po­řád zkouší, takže uvidíme. Za nej­větší ztrátu považuji odchod Petra Majláta do Vejprnic a Ondry Bauera do Německa. Naopak pomoci by nám mohl třeba Martin Švehla, kte­rý přišel z Vejprnic," doufá Panuš­ka.
„Rozhodující pro nás budou prv­ní zápasy. Nejdůležitější ovšem bu­dou ty doma. Třeba v Rokycanech tomu moc nevěřím."
Cílem klubu je vyhnout se záchranným pracem.

„Já osobně bych si přál, aby Holýšov na konci soutěže skončil v tabulce do třetího místa, ale vím, že je to asi nereálné. Každopádně si myslím, že o záchranu určitě hrál nebudeme," věří svému týmu Holýšova Tomáš Panuška.