11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

FC Písek - Jiskra Domažlice 0:1 (0:0).

V 7. kole fotbalové divize zajížděla po domácí výhře nad rezervou Viktorie Žižkov, Jiskra Domažlice, na půdu dalšího divizního nováčka – FC Písek. V pěkném fotbalovém areálu se však domažličtí tak kvalitní hrou, jako minulý týden neprezentovali, ale nakonec se k nim štěstí v závěru zápasu přiklonilo a odvezli si na Chodsko velmi cenné tři body.

Celý první poločas byli domácí fotbalovější a hýřili větší aktivitou. Už ve 4. minutě se po Kokštejnově přihrávce dostal do velmi dobré šance kanonýr Zušťák, ale z 15 metrů minul levou Mlezivovu šibenici. O minutu později si hostující gólman poradil s pokusem Malého a vzápětí Kostkův centr zleva zblokoval Tesař a Mleziva míč zachytil. Teprve ve 12. minutě se osmělili domažličtí, když se po Šámalově tr. kopu v nepřehledné situaci míč odrazil k Bublíkovi, ale jeho pohotovou střelu z 18 metrů stačil gólman Kučera vyrazit. V 17. minutě musel hostující brankář Mleziva vyběhnutím zneškodnit vysoký míč, těsně před nabíhajícím Zušťákem. O tři minuty později zatáhl míč po pravé straně písecký Legdan, centrem našel Kokštejna, ale jeho volej z 15 metrů minul pravou Mlezivovu tyč. Ve 22. minutě pronikl po pravé straně domácí Zušťák, dostal se k zakončení, ale ze 14 metrů z úhlu minul bližší Mlezivovu tyč. Poté si s centrem Pobiše poradil domažlický gólman a Zušťákův centr zprava odvrátili hostující obránci. Domácí se tlačili do vápna vysokými centry, ale ty domažlická obrana, dirigovaná skvělým Tesařem, bezpečně odvracela. Na druhé se do šance ve 35. minutě dostal domažlický Černý, který po Schötterlově přihrávce, prošel po pravé straně, ale z dobré pozice ze 14 metrů píseckou branku minul. O tři minuty později se po Pastyrikově vysunutí, dostal do šance Kokštejn, ale jeho střelu zleva, z těžkého úhlu Mleziva reflexivně vykopl. Když si pak s prvním Kokštejnovým centrem poradil Mleziva a druhý odvrátila hostující obrana, bylo to v první půli vše.

Aktivitu si domácí udržovali i po většinu druhé půle, ale na dobře pracující domažlickou obranu a gólmana Mlezivu, vysoké míče neplatily a jiný recept nenašli. Ve 47. minutě po autovém vhazování pálil z úhlu zleva hostující Šot, ale písecká obrana srazila míč na roh. Vzápětí na druhé straně vystřelil z 18 metrů Malý, ale minul levou Mlezivovu šibenici. O chvíli později rozehrál tr. kop zleva tentýž domácí záložník, ale na míč putující podél celé branky nikdo z hráčů nedosáhl. Poté si s dvěma domácími centry poradil Mleziva a další míč směřující od Kokštejna do pokutového území odvrátili domažličtí obránci. V 58. minutě odcentroval zleva písecký Moravec, ale Malý hlavou ze 14 metrů, minul vzdálenější domažlickou tyč. Na druhé straně poslal Šámal do šance Šota, ale ten nepochopitelně špatně trefil z 15 metrů míč, který skončil daleko vedle branky. V 65. minutě rozehrál Šámal tr. kop Šot vyhrál souboj o míč, ale jeho pohotová střela z otočky z 9 metrů mířila nad Kučerovu branku. Dvacet minut před koncem rozehrál domácí Malý tr. kop zprava, míč prolétl malým vápnem a domažličtí zadáci jej odvrátili stejně, jako o tři minuty později Hegenbartův centr zprava a následně i další podobný pokus Zušťáka, tentokrát z levé strany. V 76. minutě odcentroval písecký Kokštejn zleva na nabíhajícího Zušťáka, ale ten v tísni volejem zamířil vedle levé Mlezivovy tyče. Domácí zesilovali tlak, ve snaze získat všechny body a deset minut před koncem byli blízko vstřelení branky. Po nepřehledné situaci před Mlezivou, se ke střele dostal Zušťák, míč se od houštiny těl odrazil k Malému, ale jeho pokus skončil v Mlezivových rukavicích. V 81. minutě se na druhé straně dostal dopředu Mifek, ale svoje sólo zakončil střelou ze 20 metrů, která Kučerovu branku přeletěla. Domácí Kostka následně odcentroval zleva, ale Moravec hlavou z 15 metrů zamířil vedle vzdálenější tyče domažlické branky. O chvilku později se ke střele z otočky dostal domácí Hegenbart, ale ze 20 metrů daleko minul Mlezivovu branku. Rozhodující moment utkání přišel v 86. minutě, kdy Kubica poslal dopředu po pravé straně Černého, ten se v souboji s obráncem prosadil, jeho střela zprava ze 14 metrů se odrazila od vzdálenější tyče k Šotovi, který volejem z 9 metrů „pod víko“ poslal hosty do vedení – 0:1. V 89. minutě po vzájemném souboji Zušťáka se Strejcem, oba v pokutovém území hostů upadli, ale dobře pískající rozhodčí Vitner se nenechal zmást a faul neodpískal. Když v závěru zápasu hosté odvrátili vysoké centry Malého a Kokštejna, ukončil sudí, k velké radosti hostů zápas.

ŽK: 3:4, diváků: 360.

Sestava Písku: Kučera – Červenka, Šácha, Kosobud, Pastyrik – Legdan (68. Hegenbart), Kostka, Malý, Kokštejn – Pobiš (46. Moravec), Zušťák.

Sestava Domažlic: Mleziva – Strejc, Tesař, Paul, Mifek – Černý, Šámal, Mach (78. Váchal), Bublík – Schötterl (71. Kubica), Šot (89. Kotlan). Trenér: Miroslav Moravec.

Reakce předsedy oddílu, p. Jaroslava Ticháčka těsně po skončení zápasu:
"Do Písku jsme jeli neprohrát. Hráli jsme zde trochu víc defenzivně, protože Písek předcházela dobrá pověst, doma hrál 2:2 s vedoucími Voticem a na svém stadionu neprohrává. Hráli jsme po celý zápas trpělivě, soupeře jsme do šancí příliš nepouštěli, zápas se hrál většinou ve středu hřiště. Sami jsme si vytvořili dvě dobré příležitosti - Zbyněk Černý však střílel vedle a Martin Šot z otočky bránu soupeře přestřelil. Nás opět podržel brankář Mleziva, který spolu s celou obranou s přehledem likvidovali množství nebezpečně vypadajících centrů před naši branku. Odměnou za naši trpělivost nám byla akce z 85. minuty, kdy Černý pronikl po pravé straně, dostal se do zakončení a míč, který se odrazil od tyče vrátil do sítě zkušený Šot. Těší mě, že naši fanouškové na nás po několika nepřesvědčivých výsledcích nezanevřeli a i sem do Písku nás poměrně v hojném počtu doprovodili, za což jim moc děkuji. Teď se všichni musíme soustředit na to, abychom zde získané body potvrdili i v dalším zápase, ve kterém na Střelnici hostíme další z pražských celků - Admiru."