Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDomažlice ve fotbalové příloze.

Moravec: Napoví úvod sezóny.

Domažlice - Od léta působí jako trenér Jiskry Domažlice Miroslav Moravec. Pod jeho vedením absolvovali Domažličané první zimní přípravu.
Jak hodnotíte vystoupené vašeho mužstva v podzimní část?
„Začátek nebyl příliš vydařený, ale dá se říci, že po sedmém, osmém kole se začalo dařit, dostavily se výsledky. Nejvíce mne mrzí domácí prohra s rezervou Klatov, pak jsme to ale napravili vítězstvím na hřišti ZČE a Chodova. I když jsme na čtvrtém místě, moc spokojen nejsem, ale vzhledem k úvodu sezóny to není tak špatné.“
O výkony kterého hráče jste se nejvíce opíral?

„Nemám rád vyzdvihování jednotlivců, fotbal je kolektivní sport. Mám-li ale uvést nějaké jméno, je to Jirka Šámal, který se po zranění a aklimatizaci rozehrál a podával velmi dobré výkony.“

Jste spokojen s průběhem zimní přípravy?

„Myslím si, že účast na trénincích byla velmi dobrá. Splnili jmse téměř všechno, co jsme před přípravou naplánoval, hlavně co týká nabírání fyzické kondice, k čemuž je zima určená, pro kluky to je nepříjemné období, ale nutné. Trénovali jsme čtyřikrát týdně. Jsem tedy celkem spokojen, ale až mistrovské zápasy ukáží, zda byla příprava dobrá. Osobně si myslím, že ano.“

Kolik jste během přípravy sehráli přípravných zápasů?

„Odehráli jsme jich několik. Velmi kvalitní byl zápas s Doubravkou, poté jsme sehráli tři pohárová utkání s Bělou, Nýřany a SK ZČE Plzeň.“

Mužstvo před startem jarní čás­ti posilovalo. Jak noví hráči za­padli do kolektivu?

„Příchozí hráči jsou posilami, například Jakub Strejc se jeví velice dobře, nejen po fotbalové stránce, ale i z hlediska přístupu k tréninku. Přemka Macha a Vojtu Mifka znám, jelikož jsem je trénoval v Chodově, kam jsem je přivedl, a jsem rád, že se je podařilo Domažlicím získat. Oba jsou to podle mě velmi kvalitní hráči. Škoda, že se v průběhu pří­pravy zranil Tomáš Paluch, kterého jsem viděl v zápase jen jednou, ale myslím, že i on bude přínosem. Do budoucna je také dobré, že Schötterl a Šámal jsou už našimi hráči."

Co očekáváte od jarní části se­zony, s jakým umístěním budete spokojen?
„Na tyto otázky nerad odpoví­dám, ale vím, že to k fotbalu patří a lidi to zajímá. Řekl bych to tak: My v kabině víme, co bysme chtěli, jak bysme to chtěli. Budeme se snažit hrát pohled­ný fotbal, hlavně v do­mácích utká­ních, což se nám na pod­zim moc ne­dařilo. Na úvod máme těžký los, tři­krát hrajeme venku, ale s tím se musí­me samo­zřejmě vy­rovnat."
Koho po­važujete za favorita sou­těže?

„Myslím si, že je to dané výsledky a postavením v tabulce po podzimní části. První tři  mužstva, Město Touškov, plzeňský Rapid a Chanovice, mají velmi dobrou výchozí pozici. Tím, že se předehrálo několik utkání, se zkráti­la jarní část a po čtyřech úvodních kolech bude podle mě hodně napo­vězeno. Věřím ale, že favority v prů­běhu jara potrápíme."

Mnoho lidí zajímá, proč v pří­pravě nenastupoval Martin Šot?
„Toto je interní záležitost klubu. Vyříkáme si to. Martin je kvalitní hráč a neradi bysme o něj přišli, ale musí prokázat vůli chtít hrát za Jis­kru. Věřím, že pro mužstvo bude opět přínosem a vyvaruje se častých vyloučeních, kterými nejen on, ale i ostatní zbytečně oslabují mužstvo.“
Do jarní části vstoupíte zápasem na půdě lídra z Města Touškov. Jak utkání podle vás dopadne?
„Nerad tipuji, ale věřím tornu neodjedeme s prázdnou."
 

Chce hrát vyšší soutěž

Domažlice - Domažlické muž­stvo v průběhu zimní přestávky po­sílilo několik hráčů. Jedním z nich je i talentovaný Jakub Strejc, který má zkušenosti z působení v ligovém dorostu Viktorie Plzeň a divizním celku Senco Doubravka.
S fotbalem začínal v pěti letech v České Kubici, odkud pochází. „Doma jsem hrál za žáky asi osm let a poté jsem šel na hostování do do­rostu Viktorie Plzeň," popisuje své začátky mladý obránce. „Z Viktorie jsem šel na půlroční hostování do Senca Doubravka a nyní jsem v Domažlicích," pokračuje.
Byl by rád, kdyby se Domažlicím podařilo postoupit. „Budu se snažit svými výkony pomoci klukům a celé Jiskře k postupu. Když se to nepo­daří, budu se snažit dále zlepšovat své výkony," říká talentovaný hráč, který by si v budoucnu rád zahrál vyšší soutěž. Jeho fotbalový vzor je Ashley Cole. Oblíbeným klubem pak celek Premier League, londýn­ský Arsenal. V české lize fandí Spartě.
Se zimní přípravou ve svém no­vém působišti je spokojen. „Nemě­lo to chybu, i když se hodně běhalo, ale to je každou zimu. Je tady dobrá parta a myslím, že v jarních zápa­sech si povedeme dobře."
K prvnímu zápasu, ve kterém je­de domažlická Jiskra do Města Touškov, na které ztrácí šest bodů, pocestuje s odhodláním. „Myslím, že vyhrajeme a stáhneme náskok na tři body,“ uvedl odhodlaně i s tipem na výsledek utkání 0:2. Za střelce gólu tipuje Michala Tesaře a Mi­roslava Rejthara. Z týmu se nejvíce sblížil s Jiřím Šámalem. „Známe se už z Doubravky, ale i ostatní mě dobře přijali," vysvětlil.
Za tahouny mužstva označuje Michala Tesaře, Petra Pejsara a Mi­roslava Rejthara. Na podzim, když působil v Sencu, sledoval i zápasy krajského přeboru. Zhlédl asi šest zápasů Domažlic a několik utkání Chodova.
„I když je úroveň hry nižší než v divizi, myslím si, že se nehraje špatný fotbal," dodal nakonec s tím že favoritem přeboru je pro něj Rapid a samozřejmě Jiskra.