Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStrakonice porazily Vejprnice.

STRAKONICE - První krok k záchraně trenéra byl úspěšný.

Jako správný kapitán šel příkladem. Dal dva góly, přičemž ten druhý byl vítězný. Patrik Káník a spol. tak mohl podruhé v sezoně slavit zisk tří bodů.
„Všichni jsme si samozřejmě po tom zápase oddychli. Získat tři body bylo nejdůležitější, ty ale teď musíme potvrdit ve Voticích,“ myslí už na další ut〜kání kapitán.

Výhra Strakonic byla současně i prvním krůčkem k tomu, aby na trenérské židli dál setrval Jaroslav Voříšek. „Všichni jsme za něho hráli,“ zdůraznil Patrik Káník.

Jaroslav Voříšek přiznal, že v duelu, vzhledem k okolnostem, které mu předcházely, byl o něco více nervózní. „Zvlášť když jsme dvakrát vedli a hosté dvakrát vyrovnali. Po vítězsném gólu ale přišla velká úleva,“ popisoval své pocity kouč. „Hráčům patří velký dík za to, že utkání dotáhli do vítězného konce.“

Hosté se představili v solidním světle a byli nepříjemným  soupeřem. „Klasické plzeňské mužstvo složené z odchovanců Viktorie. Průměrný divizní tým s několika individualitami: Černý, Kyklhorn nebo Lowy,“ řekl na adresu hostů Voříšek.

Podle Patrika Káníka byli Vejprničtí i trochu nervózní. Přispěla k tomu odpískaná penalta proti nim už v 8. minutě. „Cítili se ukřivdění,“ vysvětlil útočník.
Tentokrát nehrála ani tak roli fotbalovost. Rozhodla bojovnost. „A vůle, že jsme za výhrou šli. Všichni jsme do toho dali maximum,“ dodal Patrik Káník. „Kluci hráli až do konce, zasloužili si vyhrát,“ poznamenal kormidelník.

Klíčový okamžik zápasu přišel v 80. minutě. Střídající Michal Káník přihrál svému bratrovi Patrikovi. A ten se nemýlil. „Po domluvě s Michalem v průběhu utkání jsme se dohodli, že půjde do hry. Posílit ofenzivu,“ usmíval se Voříšek. Ten tah vyšel geniálně. Přitom se zdálo, že zraněné koleno nepustí šéfa klubu do hry. 

Další úkol zní jasně – uhrát minimálně bod ve Voticích, které ještě neprohrály. „Určitě budeme hrát za Jardu, za takového trenéra tam musíme nechat srdce. Budeme za něj bojovat,“ slíbil kapitán.

 

Miloš Vrátný