Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTatran veze tři body z Klatov.

KLATOVY - Fotbalisté Tatranu Prachatice v sobotu zavítali na západ Čech. V dalším divizním kole se postavili celku Klatov.

Prachatičtí odjížděli do Klatov s tím, že musejí hrát ze zajištěné obrany a budou spoléhat na brejkové situace. Byli si vědomi síly soupeře, který již loni usiloval o postup do České fotbalové ligy a letos se o to chce pokusit znovu. Jejich taktika se nakonec vyplatila a vezou domů všechny tři body.

Sebevědomí

To, že jsou domácí favoritem, dávali najevo již před zápasem. „Hned po příjezdu do Klatov nám domácí dávali najevo, že pro ně budeme snadným soustem. Jejich ambice potvrdili již při rozcvičování i kluci, kteří dříve hrávali za Tatran a nyní jsou v Klatovech. Nikdo si nepřipouštěl, že by zápas mohl dopadnou jinak než výhrou domácích,“ vrací se ještě před utkání prachatický trenér Veselý.

Hezky odzadu

Jak již trenér avizoval dopředu, nastoupili Prachatičtí k utkání ze zajištěné obrany. „Hráli jsme jen na jediného hrota Martina Sicnera, Kováčik se stáhl trochu dozadu a zahustili jsme střed hřiště. Soupeř nevěděl v prvních dvaceti minutách, co hrát. My hrozili z protiútoků a jeden z nich dokonale vyšel, když centr Toncara Kováčik proměnil ve vedoucí branku. Již předtím byl Kováčik v jedné šanci, ale tu neproměnil,“ vrátil se k prvnímu poločasu trenér Veselý.

Tlak bez efektu

Do druhého poločasu se čekala mohutná ofenziva domácích. Ta sice přišla, ale bez efektu v podobě gólu. „V první desetiminutovce nás soupeř přitlačil, ale vše řešil dlouhými nakopávanými míči, což byla voda na náš mlýn. Velmi dobře zachytal brankář Rusina. Pak jsme se opět dostali do několika brejků, dali dokonce gól, ale ten pro údajný ofsajd neplatil. Ani tentokrát jsme se však nevyhnuli chybě. Tu udělal Erik Koršala, za záchrannou brzdu zatáhl Pavel Babka a domácí kopali penaltu. Tu bravurně Rusina chytil. Domácí se snažili v závěru s výsledkem něco udělat, ale pořád to zkoušeli nakopávanými míči. Body jsme si pak již pohlídali,“ dodává ke druhému poločasu trenér Veselý.

Velká pochvala

Tři body z Klatov nečekal asi ani největší optimista, o to více hřejí. „Musím na tomto místě pochválit celý tým, ale speciálně brankáře Rusinu a útočníka Kováčika. Těm vyšel zápas opravdu výborně. Domácí byli hodně zklamaní, ale nenašli na nás zbraň. Výhru jsme si zasloužili. Nyní hrajeme v sobotu doma s Bzovou a chtělo by to tři body z Klatov potvrdit,“ hledí již k dalšímu duelu J. Veselý.

Sestava Tatranu: Rusina – Bízek, Babka, Koršala, Nitrianský – Slípka, Češka, Frnoch, Toncar – Šicner, Kováčik. Střídali Bednár, Janoušek a Matoušek.

Vladimír Klíma