Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKovács: Čeká nás spousta práce.

V pátek vedl první tré­nink a o čtyřiadvacet hodin později z lavičky sledoval, jak v divizním duelu s pražskou Admirou dostává Doubravka jeden gól za druhým. Celkové skóre bylo 3:5.
Zázraky však Ivan Kovács dělat nemůže. „Celé mužstvo dělalo obrovské chyby v de­fenzívě. Navíc první tři střely na branku znamenaly tři gó­ly," lamentoval nový kouč. V šesti kolech Doubravka šestkrát prohrála a podle slov trenéra někteří hráči do divize ještě nedorostli. „Nechci hráče snižovat, ale mezi krajskou soutěží dorostu a divizí je ob­rovský rozdíl. V divizi dospě­lých nelze stavět na odchovan­cích z krajské dorostenecké soutěže," tvrdí důrazně.
I přes porážku však trenér Kovács některá pozitiva na mužstvu viděl: „Cením si fak­tu, že za stavu 0:3 to kluci ne­zabalili. Druhý poločas vlast­ně vyhráli." Potěšila ho i hra některých jednotlivců. „ Zá­kladní osa mužstva tu je. D. Novák, Švec, Faist, J. Šmrha a dvěma góly mě potěšil Prokš." Kouč však vidí jeden velký nedostatek. „Fotbal se dnes hraje po krajích hřiště a tam kvalita v Doubravce chybí. Když přijde Kovařík z Rapidu, bude velkým přínosem." Čty­řiadvacetiletý záložník by měl tento týden přijít na Senco na hostování. „Také chybí brej­koví hráči. Ti rozhodují zápa­sy a jejich absence je hodně znát."
Doubravce delší dobu bude chybět obránce Boček, který jde na operaci s kolenem, v so­botu nehrál Kočí a navíc se zranil Pondělík. „Kádr se musí doplnit. Na lavičce jsem v so­botu měl jen pět dorostenců," konstatuje Ivan Kovács.

Po prvním utkání na lavič­ce Doubravky si trenér uvě­domil složitost situace. „Všechny nás čeká strašně moc fotbalové práce." Přesto není pesimista. „Je tu nádher­ný areál, podmínky pro pří­pravu jsou vynikající, musí se však zkvalitnit hráčský kádr a tvrdě trénovat. Jiná cesta ze současného stavu není."

Pavel Hochman

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.