Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALManětín poprvé vyšel naprázdno.

V derby šestého kola krajského přeboru přiví­tala Horní Bříza na svém hřiš­ti vedoucí Sokol Manětín, kte­rý v pěti zápasech dosud ne­ztratil ani bod. Domácí se nao­pak chtěli rehabilitovat po ostudné porážce 0:13 před týd­nem v Tachově. To se jim na­konec po vyrovnaném boji po­dařilo, když zvítězili těsně 2:1.
„Oproti minulému týdnu se do týmu vrátili Michal Cho­cholatý, Kohout a oba Rozma­rové, což bylo na hře mužstva určitě znát. Hlavní ale bylo, že se tým dal po debaklu dohro­mady a předvedl bojovný a disciplinovaný výkon," viděl příčiny nečekaného úspěchu trenér Horní Břízy František Sudík. „V první půli jsme měli tři šance a jednu využili ke vstřelení vedoucí branky. Po přestávce, a vyloučení hráče hostů jsme se paradoxně do­stali pod tlak a Manětín vy­rovnal. V závěru, kdy už jsme také hráli o deseti, se nám po­dařilo strhnout vedení na svou stranu a těsnou výhru uhájit. Jinak si myslím, že to byl vy­rovnaný a oboustranně kva­litní duel," soudil po zápase domácí kouč.
Z první porážky nedělal tragédii trenér Manětína Josef Pátek, i když ho zajisté mrzela. „Jsem trochu zklamaný ani ne tak výsledkem, jako výkonem některých hráčů. Nebyl to z naší strany povedený zápas, mnohdy jsme se utápěli v ne­smyslných kombinacích na úkor jednoduchých a účelných řešení," kriticky zamířil do vlastních řad. Samotný zápas nesl veškeré znaky derby, bojovalo se dů­razně a nesmlouvavě. „Úvod byl vyrovnaný, ale pak jsme po nedorozumění obrany s bran­kářem lacině inkasovali. Po přestávce byl vyloučen Koryn­ta, přesto jsme dostali domácí pod tlak a dokázali vyrovnat a měli i další šance. Deset minut před koncem se dostal k odra­ženému míči osamocený hráč domácích a rozhodl o jejich výhře. V závěru jsme hráli va­bank, šance byly na obou stra­nách, ale vyrovnat se nám už nepodařilo."

Po první ztrátě bodů Ma­nětína se situace na čele ta­bulky vyrovnala. Ten přivítá v příštím kole nováčka z Bolev­ce, Horní Břízu čeká těžký zá­pas v Rokycanech.

Ivan Tafat

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.