19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Stafin doma opět zabodoval.

Kristýna Bublová
V utkání šestého kola přeboru Plzeňského kraje hos­til na svém trávníku Holýšov tým Stříbra. Přestože je holý­šovský soupeř v tabulce o ně­kolik pozic níž, dokázal tým Stafinu řádně potrápit.

Holýšov – Stříbro  2:1 (1:0)
Do začátku prvního poločasu se hosté vrhli aktivně. Už ve 2. minutě musel být holýšovský brankář Janča ve střehu, pro­tože se před ním ocitl stříbrský Cvachouček. Jeho akci ale na­štěstí pro Holýšov zdárně zlik­vidoval obránce Snášel. Právě tento hráč vytvořil o tři minu­ty později slibně vypadající útočnou akci, když si míč vy­měnil s dalším obráncem No­vým. Přestože míč v síti stříbr­ské branky neskončil, sklidila tato akce potlesk holýšov­ských fanoušků. V 10. minutě musel gólman hostů Kostelní­ček zasahovat po Procházkově centru, který mířil přímo do­prostřed jeho branky. O dvě minuty později museli holý­šovští obránci zasahovat při útočné akci stříbrského Cva­choučka, kterému se už po­druhé podařilo uvolnit až před Jančovu branku. Ve druhé části první půle už domácí kontrolovali hru a hosty do větší šance nepustili. Ve 30. minutě se do šance dostal Jeniš, ale jeho centr gólman vyrazil a za jeho zády neskon­čila ani dorážka domácích. O dvě minuty později se dostal Jeniš do další šance, ve které již nezaváhal. Po přihrávce Procházky přesně vystřelil do branky hostů. Na balon mířící do rohu své branky byl Kos­telníček krátký a Holýšov se tak ujal vedení 1:0, které udr­žel až do konce prvního polo­času.
Stejný začátek jako první po­ločas měl i ten druhý. Hosté si vytvářeli celou řadu útočných akcí, ale zakončit se jim neda­řilo. V 52. minutě se před Jan­čou ocitl osamocený Kertys, jehož střelu Janča vyrazil a dorážka Dyka mířila nad. Dal­ší vyložená šance hostů násle­dovala v 62. minutě, když se ke střele dostal Kertys. Skvělým zákrokem zasáhl holýšovský gólman, kterému se podařilo míč vypíchnout. Po celé řadě nebezpečných situací před svojí brankou se holýšovští konečně opět dosta­li k několika šancím na druhé straně hřiště. V 71. minutě ohrozil Kostelníčkovu branku Majlát, když mu míč na hrani­ci velkého vápna přihrál Tlus­tý. Gólu se však diváci dočkali až o minutu později, když se po ose Dostálík, Jeniš, dostal k míči holýšovský útočník Tlus­tý, který už jen pohodlně zvýšil na 2:0. O pár minut později mohl Tlustý přidat druhý gól, ale je­ho hlavička po Majlátově cent­ru v síti neskončila. Navíc se do protiútoku dostali hosté a po Andrlově přesné střele za Jančova záda snížili dvougó­lový náskok Holýšova - 2:1.
V 78. minutě zápasu se ještě do šance před Kostelníčkovo brankou ocitl Jeniš, ale ora­zítkoval pouze břevno jeho branky. V 82. minutě mohli hosté ještě vyrovnat, ale Ker­tysova střela z hloučku před Jančovou brankou mířila vedle.
„Z vítězství mám samozřej­mě radost, ale výkon bych označil spíše za rozpačitý. Příští víkend hrajeme v Sušici a už bychom konečně měli za­bojovat a získat body i venku," řekl po skončení zápasu trenér Holýšova Štěpán Hirschl.
Holýšov: Janča - Nový (65. Dostálík), Hamerník, Snášel, Kass - Hrdina (80. Šimka), Majlát (89. Vrba), Procházka, Lukáš - Jeniš, Tlustý. Trenér: Štěpan Hirschl.