14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Cábelíci v derby pokořili Bzovou.

HOŘOVICE-V sobotu svedl los k okresnímu diviznímu derby celky Bzové a Králova Dvora. Hosté byli v utkání viditelně lepší  a zaslouženě si odvezli všechny tři body.

Bzová – Králův Dvůr 0:2

Domácí začali náporem, ale se střelami Dubského a Beža si poradil s přehledem Mojžíš a křižná střela Ehla branku těsně minula. Poté se hra přesunula na dlouhé minuty do středu hřiště. Herně měli navrch cábelíci, kteří se také ve 27. minutě dostali do vedení. Podzemského centr sklepl Červenka hlavou přesně na nabíhajícího Dochtora, který s přehledem zblízka prostřelil Bezkočku – 0:1. Po gólu se do hry vloudila nervozita a do přestávky se již nic zajímavého na hřišti neudálo.

Po změně stran se dalo očekávat, že se domácí pokusí vyrovnat, jenže Bzová toho v útočné činnosti příliš nepředvedla. Naopak mnohem nebezpečnější byli cábelíci. V 58. minutě se do úniku dostal Dochtor, kterého ale vychytal Bezkočka. Poté zahrozila i Bzová, Mojžíš ovšem Kaufmanovu střelu v pohodě chytil. Králodvorští svou herní převahu zúročili v 77. minutě, kdy pojistili své vedení. Po rychlé akci se míč dostal k volnému Kučerovi, který z úhlu vstřelil svůj životní gól – 0:2. O minutu později mohl syn králodvorského trenéra přidat další gól, tentokrát ale po úniku branku těsně minul. V závěru utkání se Bzová snažila vrhnout všechny síly do útoku, ale králodvorská obrana pracovala naprosto bezchybně a domácí nepustila ani do náznaku šance. V 87. minutě mohl dát definitivní podobu výsledku Jakub Šindelář, který ale své sólo neproměnil. A tak divizní derby skončilo naprosto zaslouženou výhrou hostů 2:0.

Branky: 27. Dochtor, 77. Kučera. ŽK: Štěch – Dochtor, Šindelář, Červenka, Podzemský, Kučera. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Berka. Diváků: 500.

FC Bzová: Bezkočka – Bežó, Šindelář P., Hrubý (46. Nesnídal), Štěch, Čihař (85. Říha), Větrovský, Ehl, Kaufman, Dubský, Krejčí.

FK Králův Dvůr: Mojžíš – Klička, Vlček (55. Opl), Červenka, Petr, Dochtor, Spurný (90. Brož), Podzemský, Kučera (84. Saitzkoff), Šindelář J., Bláha.