10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - FK Viktoria Žižkov 3:0 (2:0).

Do zápasu se třetím mužstvem tabulky – rezervou Viktorie Žižkov nastupovali domácí z předposledního místa, když bez bodu za nimi byla již jen Doubravka. Případná ztráta dalších bodů by mužstvo stavělo do velmi kritické situace a toho si byli všichni aktéři vědomi. S vidinou zisku bodů a „důstojné“ oslavy, se po domluvě dostavili všichni hráči k zápasu v oblecích, s kravatou a byl na ně překvapivý pohled. Svým herním projevem a enormním nasazením pak nadchli 550 přítomných diváků a po zásluze si připsali první tři body. Velkou oporou jim byl i „kotel“ příznivců, který za pomoci bubnu a houkačky je hnal dopředu a po celý zápas je hlasitě povzbuzoval.

Úvod zápasu patřil zkušenějším hostům, ale s centrem Kočího si domácí poradili a centr Demjana skončil vedle vzdálenější tyče Mlezivovy branky. V 9. minutě další nebezpečný centr Balíka odvrátil Tesař. Poté se do hry dostali domácí a postupně převzali iniciativu. V 15. minutě Mifek prokázal nezměrnou bojovnost a dvakrát za sebou doslova vydřel míč skluzy proti soupeři, ten se pak odrazil k Černému, který našel nabíhajícího Šota, ten se zprava dostal do šestnáctky a střelou do protipohybu brankáře Koláře otevřel skóre – 1:0. Poté po Strejcově autovém vhazování si s hlavičkou Schötterla hostující brankář poradil a ve 20. minutě, kdy rozehrál Mach tr. kop z 25 metrů, mířil hlavou vedle levé žižkovské tyče Šot. Ve 22. minutě se pustil do sóla od půlící čáry po pravé straně Černý, jeho centr však stačil Šámal ve skluzu usměrnit jen vedle levé tyče Kolářovy branky. Po další Černého akci a centru zprava, se ke střele ze 20 metrů dostal Mifek, ale Koláře nepřekvapil. Na druhé straně musel Mleziva na zem, aby zneškodnil přízemní střelu Demjana zpoza šestnáctky. Ve 24. minutě našel Blaha zleva Demjana, ale jeho střela z 18 metrů minula pravou tyč domažlické branky. O dvě minuty později po Mifkově chybě našlápl zleva hostující Kočí, ale jeho střelu z šestnáctky stačil Mleziva vyrazit a obránci míč uklidili do bezpečí. Domácí gólman si poté poradil i s centrem Blahy a na druhé straně Kolář po Šámalově tr. kopu míč vyrazil před sebe a hostující obránci jej odkopli. Hosté opět srovnali hru a hrál se zajímavý, rychlý fotbal „nahoru-dolů“. Po půlhodině hry vyboxoval Mleziva Jamborův centr zleva na roh, ale udeřilo na druhé straně. Schötterl zatáhl míč od půlky hřiště, křížnou přihrávkou našel nabíhajícího Šota a jeho střela z 15 metrů znamenala vedení 2:0. Ve 34. minutě se po Šámalově tr. kopu dostal ke střele volejem Šot, ale jeho pokus z šestnáctky Kolář vyrazil před sebe, a pohotovou Tesařovu dorážku ze 3 metrů stačil žižkovský gólman krýt. O dvě minuty později si na druhé straně s Blahovým centrem nadvakrát poradil Mleziva a o chvíli později další centr Kočího odvrátila domácí obrana. Ve 40. minutě se do šance dostal po Bublíkově přihrávce Schötterl, ale 14 metrů před brankou netrefil míč a bylo po naději. Poslední slovo před obrátkou měl hostující Knobloch, ale ze 20 metrů mířil nad Mlezivovu branku.

V úvodu druhé půle se hosté chopili aktivity, ve snaze zvrátit stav zápasu. Když ve 47. minutě chyboval domácí obránce Strejc a Blaha se hnal na Mlezivu, vypadalo to zle, jenže domácí gólman včasným vyběhnutím a pádem pod nohy nebezpečí zažehnal. Hosté se snažili svojí aktivitu zúročit, ale jejich opakované centry před branku domácí obrana, dirigovaná navrátivším se Tesařem, odvracela do bezpečí. V 58. minutě našel na druhé straně Schötterl nabíhajícího Šota, ale jeho střelu z 18 metrů stačil Kolář vyrazit. O pět minut později rozehrál Šámal rohový kop, odražený míč se dostal k Bublíkovi, který jej však volejem z 18 metrů poslal nad žižkovskou branku. V 65. minutě zatáhl po pravé straně míč neúnavný Černý, ale na přetažený centr nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. O tři minuty později se další zákrokem blýskl domácí gólman Mleziva, když vytlačil Knoblochovu střelu zprava nad břevno. Na druhé straně se ke střele ze 22 metrů dostal Černý, ale minul levou Kolářovu tyč. Čtvrthodiny před koncem rozehrál hostující Knobloch tr. kop na Nováka, ale jeho volej z 15 metrů skončil vedle pravé Mlezivovy tyče. Domácí gólman podtrhl svůj výborný výkon v 76. minutě, kdy se po Jamborově centru dostal ke střele volejem z 8 metrů Novák, ale Mleziva jeho střelu směřující k pravé tyči výtečně vyrazil na roh. Nedáš-dostaneš platilo i tady, protože o chvíli později rozehrál domácí Šámal tr. kop, našel hlavu nehlídaného Šota a ten z 8 metrů zvýšil na 3:0. Hosté se však nevzdávali a zvýšenou aktivitou se i nadále snažili o vstřelení gólu. To jim však svými výbornými zákroky znemožnil brankář Mleziva. Nejprve v 83. minutě výborně vyrazil Blahovu hlavičku po Balíkově tr. kopu na roh, později vyboxoval opakované, nebezpečné centry hostů do pole. Když pak Šimr mířil z 18 metrů vedle jeho pravé tyče, dočkali se hosté v 91. minutě úspěchu, když Petrovu střelu ze 20 metrů vyrazil výborně Mleziva před sebe a Trutnovský dorazil míč do sítě, ale z postavení mimo hru a jejich radost tak byla zbytečná.

Sestava hostů: Kolář – Biško, Labant, Šimr, Balík – Kočí (46. Trutnovský), Knobloch (84. Votava), Novák (78. Petr), Jambor – Demjan, Blaha.

Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Tesař, Paul, Mifek (70. Váchal)  – Černý, Mach, Šámal, Bublík – Schötterl (81. Kotlan), Šot (90. Kubica). Trenér: Miroslav Moravec.

Zajko holigans | 12.9.2007 (19:38)
Taky neverim ze nam je vrati ty budy..ale mi je vybojujem chlapci..sme s vama KOTEL

Re: Re: Re: že by se konečně začalo dařit
Vok | 10.9.2007 (22:15)
Já osobně taky moc nevěřím, ale počkejme do čtvrtka, kdy snad budeme chytřejší...

Re: Re: že by se konečně začalo dařit
pavel trnka | 10.9.2007 (17:08)
moc tomu nevěřím že by nováčkovy dali body zpátky

Re: že by se konečně začalo dařit
Vok | 10.9.2007 (12:37)
Byl podán protest proti rozhodnutí DK a vše bude řešeno asi tuto středu. Šance na zvrácení rozhodnutí DK prý existuje.