Tatran porazil Strakonice 2:1.

PRACHATICE - V dalším divizním zápase přivítali prachatičtí fotbalisté tradičního soupeře ze Strakonic. V tabulce byly oba celky hned vedle sebe a oba potřebovaly bodovat. Z těsného vítězství se nakonec radovali domácí.

Prachatický trenér Josef Veselý den před utkáním avizoval, že bude tým oslaben o Koršalu, Bízka a Frnocha, nakonec na marodce zůstal pouze Koršala. „Na jeho místě nastoupil Ryšánek a odvedl kvalitní práci, jsem s jeho výkonem spokojen,“ doplnil trenér Josef Veselý a dal se do hodnocení zápasu: „Jsem rád za tři body, vzdálili jsme se trochu spodku tabulky, ale nic jednoduchého to stejně nebude. Herně jsme byli lepší a myslím, že jsme si výhru zasloužili.“

Opět chyba

Vývoj zápasu však nebyl pro Tatran nijak příznivý a soupeř šel do vedení. „Zatím jsme se v žádném zápase nevyvarovali nějaké hrubé chyby. Tentokrát jsme z ní poslali do brejku Dolejše, který nezaváhal a soupeř vedl. Stále jsme se tlačili dopředu, což vyústilo ve faul soupeře v šestnáctce a kopala se penalta. Tu bez problémů proměnil Igor Nitrianský. V nástupu do druhé půle poslal Bízek pěkný centr před bránu a Frnoch svým důrazem otočil skóre v náš prospěch. Soupeře jsme mohli dorazit při šancích Kováčika a Ryšánka, ale nedali jsme góly,“ vrátil se k zajímavým momentům sobotního derbyzápasu prachatický trenér Veselý.

Další červená

Strakonickým se však v posledních dvaceti minutách naskytla velká šance k tlaku. Ani tentokrát Prachatičtí neodehráli zápas bez červené karty a pod sprchy šel Kováčik. „Byla to taková smolná situace. Brankář byl u míče pozdě, naletěl do Kováčika, ale ten dostal druhou žlutou. Soupeř pak měl dobrou desetiminutovku, ale vesměs to byly dlouhé nakopávané míče, se kterými jsme si poradili. Naopak jsme mohli z brejků udeřit, ale nemáme klasického zakončovatele, který by byl v šancích tutový. Opět jsme šance nevyužili. Ale důležité je, že tři body zůstaly doma,“ doplňuje Josef Veselý.

Vladimír Klíma

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.